Antoni Pawlicki. Instagram/Antoni PawlickiŹródło: Instagram/Antoni Pawlicki
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Listopada 2020

Antoni Pawlicki wpadł w szał, nagle stanął na środku ulicy i wyjął telefon. Mówił o neokatolickiej sekcie

Antoni Pawlicki dostrzegł fundamentalistów religijnych i zatrzymał samochód. W centrum stolicy doszło do obywatelskiego zatrzymania. Na nagraniu słychać trąbienie oraz groźby wezwania policji. "Postanowiłem zatrzymać się na środku drogi w Warszawie, ponieważ zobaczyłem tę szatańską ciężarówkę".

Do zdarzenia doszło przy warszawskiej ulicy Ludwika Waryńskiego. Antoni Pawlicki podczas podróży dostrzegł furgonetkę organizacji Pro-Prawo do Życia. Skrajnie konserwatywna fundacja od lat walczy na rzecz całkowitego zakazu aborcji w Polsce. 

Ordo Iuris ora Pro-Prawo do Życia dały się poznać opinii publicznej jako zrzeszenia, wysyłające furgonetki z banerami, ukazującymi drastyczne obrazy. Dodatkowo z głośników puszczany jest przekaz o mordowaniu dzieci nienarodzonych. Od miesięcy aktywiści organizują obywatelskie zatrzymania pojazdów, jednak wielokrotnie kończyły się one fiaskiem. 

Kardynał Dziwisz przerwał milczenie, odpowiedział na oskarżenia. Błądzi w swoich tłumaczeniach po filmie TVNKardynał Dziwisz przerwał milczenie, odpowiedział na oskarżenia. Błądzi w swoich tłumaczeniach po filmie TVNCzytaj dalej

Antoni Pawlicki w ostrych słowach o zwolennikach zakazu aborcji

Podstawą do obywatelskich interwencji jest artykuł 51 Kodeksu wykroczeń. "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".

Przedstawiciele wielkiego świata show-biznesu coraz częściej angażują się w działalność społeczną. Antoni Pawlicki długo nie mówił o swoich poglądach. Poza działalnością na rzecz uczestników Powstania Warszawskiego okazuje się, że aktor wspiera kobiet w walce o prawa człowieka.

Na Instagramie serialowy Janek umieścił nagranie z wydarzeń, do których doprowadził. Pawlicki zatrzymał swojego Forda na środku ulicy, argumentując, że zepsuł mu się samochód. Wyjął telefon i powiedział wprost, co myśli o działaniach fundamentalistów religijnych. 

Edyta Górniak odwraca kota ogonem? Teraz twierdzi, że koronawirus istnieje, a wszystko zwala na manipulację medialnąEdyta Górniak odwraca kota ogonem? Teraz twierdzi, że koronawirus istnieje, a wszystko zwala na manipulację medialnąCzytaj dalej

 - Postanowiłem zatrzymać się na środku drogi w Warszawie, ponieważ zobaczyłem tę szatańską ciężarówkę - zaczął, po czym wskazał na furgonetkę Pro-Prawo do Życia. - Ciężarówkę finansowaną przez Ordo Iuris, czyli zagraniczną sektę międzynarodową, katolicką, neokatolicką, która znowu jeździ po Polsce i rozwozi te szatańskie teorie - podał Antoni Pawlicki. 

Aktor wyjaśnił, że furgonetka jest chroniona przez ludzi, porozumiewających się przez radio. Jego zachowanie wywołało reakcję innych uczestników ruchu drogowego, którzy trąbili na Pawlickiego. Spontanicznie dołączyło do niego dwóch cyklistów. W pewnym momencie do gwiazdora podeszła oburzona kobieta, naruszając zasady sanitarno-epidemiczne. Bez maseczki prosiła sprawcę zamieszania o opuszczenie pasa. 

Ks. Boniecki nie chce podpisać listu w obronie Jana Pawła II. W mediach zawrzało: Ks. Boniecki nie chce podpisać listu w obronie Jana Pawła II. W mediach zawrzało: "Nie podpiszę"Czytaj dalej

Całe przedsięwzięcie trwało przez 8 minut. Antoni Pawlicki wznowił podróż, gdy uznał, że wystarczająco uprzykrzył życie kierowcom furgonetki. Nagranie umieszczone na Instagramie wywołało falę reakcji. Internauci wyjątkowo pozytywnie zareagowali na postawę aktora.

"Ja tam jestem z Ciebie dumna, tym bardziej, ze musiałeś liczyć się z tymi komentarzami pod postem, ze jesteś za zabijaniem dzieci. Masakra, do jakiego stopnia się nie rozumiemy" - skomentowała Grażyna Wolszczak. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Popularny bank z ważnym apelem do klientów. Nawet się nie zorientujesz jak zabiorą wszystkie pieniądze
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Przypomnijmy, że od 22 października Strajk Kobiet organizuje masowe protesty nie tylko w Warszawie, ale też w całej Polsce. Wraz z eskalacją konfliktu o prawa człowieka, feministki decydują się na coraz bardziej radykalne formy manifestowania. Wśród nich są samochodowe blokady miasta, którymi mógł zainspirować się Antoni Pawlicki. 

Członek obsady "Czasu honoru" jeszcze 30 października zachęcał do wzięcia udziału w Strajku Kobiet. "Czy pozwolicie żeby dziś w naszym mieście stołecznym ktokolwiek podniósł rękę na kobiety" - pytał Antoni Pawlicki. Aktor tłumaczył wówczas, że obowiązkiem każdego mężczyzny jest stawanie w obronie żon, córek i sióstr, gdy te walczą o prawa człowieka. 

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. WHO wydało nowe zalecenia. Każdy pacjent z dusznościami powinien je znać
  2. Często pijesz sok jabłkowy? Możesz się zdziwić odkrywając jakie ma właściwości
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Ministerstwo Zdrowia zabiera głos. Zła wiadomość dla Polaków na sezon zimowy, chodzi o hotele
  7. Rozebrał najdroższego iPhone'a na części pierwsze. Jeden szczegół robi piorunujące wrażenie

Źródło: [Instagram/Antoni Pawlicki]