Antoni Macierewicz. wikipedia.orgŹródło: wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Grudnia 2019

Antoni Macierewicz powraca. Nowa teoria o Katastrofie Smoleńskiej

Antoni Macierewicz był gwiazdą spotkania zorganizowanego w Pałacu Działyńskich w Poznaniu przez Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego. Do Poznania przyjechał, by promować swoją biografię, zatytułowaną "Macierewicz - człowiek do zadań niemożliwych". Nie ominął jednak, jak można było przypuszczać, tematu katastrofy smoleńskiej.

Były szef MON opowiadał zgromadzonym w pałacu słuchaczom o swojej młodości oraz karierze politycznej. Dotknął również tematu LGBT, delikatnie myląc porządek składających się na akronim liter.

– Ci, którzy próbują nam narzucić ideologię LGTB, łamią konstytucję. Namawiam wszystkich, żeby im odkrzykiwać "Konstytucja, głupcze!". Chcę normalnego państwa polskiego. Jak tego nie zrobimy, to wtedy przegramy. Żebyśmy nie mieli potem do siebie żalu. Żebyśmy nie mówili - ja myślałem, że trzeba być takim otwartym na LGTB jak Jaśkowiak albo pani ta, z Warszawy... Trzaskowska? – mówił Macierewicz.

Antoni Macierewicz: Pasażerowie Tu-154 zginęli z powodu wybuchu

Następnie przeszedł do katastrofy smoleńskiej. Przypomnijmy, że Macierewicz jest szefem podkomisji, która bada tę sprawę. Jej zdaniem prezydencki samolot spadł, ponieważ na jego pokładzie były podłożone ładunki wybuchowe.

Duda i Morawiecki mówią o Duda i Morawiecki mówią o "ochronie górnictwa". A smog dalej zabijaCzytaj dalej

– Do eksplozji w skrzydle, która przesądziła o dramacie, doszło mniej więcej 70-100 m, zanim samolot znalazł się w miejscu tzw. pancernej brzozy. Ta brzoza nie miała z tym nic wspólnego (...) Potem była jeszcze druga eksplozja – przekonywał.

Wspomniał też o Tomaszu Arabskim, byłym szefie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którego skazano na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za niedopełnienie obowiązków. Jak zaznacza wyborcza, został skazany, "mimo że lot przygotowywali podwładni Lecha Kaczyńskiego, w tym minister Jacek Sasin, a lotnisko wybierali wojskowi, którzy latali z prezydentem. Sąd orzekł jednak, że Arabski nie powinien dopuścić do tego, by samolot lądował na nieczynnym lotnisku pod Smoleńskiem".

– Nie chcę rzucać na Tomasz Arabskiego żadnych oskarżeń poza tym, co stwierdził sąd. Może robił to, co robił, bo jest głupi, niechlujny, bo miał to w nosie, nie lubił pana prezydenta Kaczyńskiego – powiedział Antoni Macierewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nie do wiary, w jak fatalnych warunkach mieszkała Kalina Jędrusik. Uwielbiana gwiazda PRL, mimo to nie traciła wiary

2. Uczestniczka dowiedziała się, że padła ofiarą napaści seksualnej z nagrania. Międzynarodowy skandal w "Big Brother"

3. Ktoś tu straci pracę? Żarty z Magdy Ogórek w TVP Info

4. Trwoga w redakcji Frondy. Winna lalka Barbie

5. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie

6. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy