Antoni Macierewicz wygłosił niedawno kolejna teorię dotyczącą katastrofy smoleńskiej. Opozycja apeluje o reakcję rządu.. (zdj. Il. ) Piotr Molecki/EastNews
Źródło: (zdj. Il. ) Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Lipca 2020

Antoni Macierewicz znowu odpłynął. Powiedział o Smoleńsku znów coś nieprawdopodobnego, a opozycja chce wyjaśnień

Antoni Macierewicz zdaje się mieć niespożyte siły do walki o dochodzenie prawdy w sprawie katastrofy smoleńskiej. Przed kilkoma dniami były szef MON uraczył nas kolejną teorią dotyczącą przyczyn śmierci prezydenckiej pary, wskazując, że "wybuch musiał być zaplanowany". Do słów polityka odniósł się wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że Antoni Macierewicz gościł niedawno na antenie Telewizji Republika, gdzie po raz kolejny przekonywał obywateli, że katastrofa samolotu Tu-154M bynajmniej nie była dziełem przypadku. I choć wszyscy, którzy choć raz spotkali się z teoriami byłego ministra obrony narodowej, doskonale znają zapewne jego upieranie się przy teorii, że na pokładzie znaleziono trotyl, tym razem polityk Prawa i Sprawiedliwości wskazał na obecność nowego, "lewackiego" związku.

Monika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduMonika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduCzytaj dalej

Antoni Macierewicz "wyrzucony" z polityki?

– Mamy taką rekonstrukcję, znaleziony został materiał wybuchowy, z jednej strony przez laboratoria polskie, ale także i przede wszystkim przez laboratoria jednego z naszych sojuszników w ramach NATO, do którego zostały przekazane próbki – zapewniał były szef MON. Zdaniem Macierewicza na wewnętrznej stronie metalowego poszycia samolotu znaleziono RDX.

Widok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałWidok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Środek, jak wskazuje były minister obrony narodowej, "był używany i jest używany przez różnych lewackich i postkomunistycznych terrorystów, m.in. w zamachu na metro londyńskie, zniszczeniu domów przed II wojną czeczeńską w Rosji". Szef podkomisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, która pomimo imponującego budżetu nadal nie opublikowała choć jednego istotnego raportu, nie pozostawia wątpliwości: – Taki materiał wybuchowy został znaleziony na fragmencie samolotu w miejscu, gdzie zidentyfikowany został wybuch.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Nowy podatek od stycznia 2021 roku. Na zakupach zapłacimy wszyscy bez wyjątku

Najmocniejsze polityk Prawa i Sprawiedliwości pozostawił jednak na koniec, po raz kolejny zapewniając, że katastrofa samolotu, którym leciała para prezydencka, nie była bynajmniej nieplanowana. – Eksplozja tego typu nie mogła być przypadkiem – przekonywał Antoni Macierewicz. – Musiała być zaplanowana i przeprowadzona przez kogoś, kto chciał zabić polską elitę narodową.

Wypowiedź byłego szefa Ministerstwa Obrony Narodowej była, rzecz jasna, szeroko komentowana przez media. Tym razem, jak wskazuje Interia, za pośrednictwem mediów społecznościowych do sprawy odniósł się były szef MON (nawiasem mówiąc, będący poprzednikiem Macierewicza) oraz wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Do podjęcia działań wobec słów polityka PiS Siemoniak wezwał Mateusza Morawieckiego.

"Panie Premierze, reprezentujący Pański rząd (i przezeń chroniony i wożony) Macierewicz stwierdza, że w Smoleńsku doszło do eksplozji i było to działanie zamierzone", czytamy w opublikowanym na Twitterze wpisie. Poseł PO wskazał, że szef Rady Ministrów powinien przyjąć proponowane przez Macierewicza "ustalenia" na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu lub na dobre wyrzucić go z polityki.

Apel Tomasza Siemoniaka wobec słów Antoniego Macierewicza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się stało? Podczas występu Martyniuka nagle na scenę wbiegła Edyta Górniak, ludziom opadły szczęki
  2. Auto nagle stanęło w płomieniach. Duże utrudnienia na drodze, trwa akcja służb
  3. Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. 17 osób straciło życie nad wodą. Niedziela przyniosła kolejne tragedie

Źródło: Interia / Twitter