Antoni Macierewicz z nową teorią dotyczącą katastrofy smoleńskiej.. Wikimedia Commons / EU2017EE Estonian Presidency / Creative Commons Attribution 2.0 GenericŹródło: Wikimedia Commons / EU2017EE Estonian Presidency / Creative Commons Attribution 2.0 Generic
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Lipca 2020

Antoni Macierewicz już wie, co tak naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku. Właśnie ogłosił nową, zaskakującą teorię

Antoni Macierewicz nie zamierza odpuszczać. Były minister obrony narodowej pochwalił się właśnie nową teorią dotyczącą katastrofy smoleńskiej. Zdaniem związanego z Prawem i Sprawiedliwością polityka, weryfikującego "nowe fakty" zdarzenia, badania laboratoryjne wykazać miały, że za katastrofą stał nie tylko trotyl, ale również zupełnie inny, "lewacki" związek.

Szczegóły najnowszej teorii Antoniego Macierewicza, którą wygłosił on, goszcząc w Telewizji Republika, przytacza Radio Zet. Obecność trotylu na pokładzie Tu-154M, o której od lat przekonuje nas były szef MON, nie dziwi już zapewne nikogo, kto choć raz natknął się na wypowiedź polityka PiS. Do wspomnianego trotylu dołączył jednak nowy związek, którego ślady zdaniem Macierewicza odkryto we wraku samolotu.

Wyciągnęli Mateuszowi Morawieckiemu zadziwiające nagranie. Dziś już nie mógłby mówić podobnych rzeczyWyciągnęli Mateuszowi Morawieckiemu zadziwiające nagranie. Dziś już nie mógłby mówić podobnych rzeczyCzytaj dalej

Antoni Macierewicz: "Ktoś chciał zabić polską elitę narodową"

– Mamy taką rekonstrukcję, znaleziony został materiał wybuchowy, z jednej strony przez laboratoria polskie, ale także i przede wszystkim przez laboratoria jednego z naszych sojuszników w ramach NATO, do którego zostały przekazane próbki – zapewnia były minister obrony narodowej. Jak podaje radiozet.pl, mowa o RDX, który zdaniem Macierewicza znaleziono na wewnętrznej stronie metalowego poszycia samolotu.

Zapowiedzi na najbliższe dni pozostawiają wiele do życzenia. Wielu nie takich wakacji się spodziewało, niestety pogoda da Polakom w kośćZapowiedzi na najbliższe dni pozostawiają wiele do życzenia. Wielu nie takich wakacji się spodziewało, niestety pogoda da Polakom w kośćCzytaj dalej

Wspomniany materiał, jak przekonuje związany z Prawem i Sprawiedliwością polityk, "był używany i jest używany przez różnych lewackich i postkomunistycznych terrorystów, m.in. w zamachu na metro londyńskie, zniszczeniu domów przed II wojną czeczeńską w Rosji". Szef podkomisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej nie pozostawia wątpliwości: – Taki materiał wybuchowy został znaleziony na fragmencie samolotu w miejscu, gdzie zidentyfikowany został wybuch.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
 

Antoni Macierewicz wyjaśnia, że ślady materiałów wybuchowych, które miały znajdować się na pokładzie Tupolewa, polscy śledczy odnaleźć mieli już przed ośmioma laty. Zdaniem byłego szefa Ministerstwa Obrony Narodowej obie strony miały zgodzić się na to, by w protokole uwzględniać jedynie tzw. grupę nitro. – W ten sposób polscy specjaliści, a był wśród nich także pułkownik prokurator, potwierdzili Rosjanom, że innego rodzaju materiałów wybuchowych nie było, tylko grupa nitro – zapewnia. – A grupa nitro to ewentualnie dynamit, a dynamitu się przecież nie używa w takich sytuacjach.

Mimo że nadal nie doczekaliśmy się zapowiadanego co jakiś czas raportu podkomisji, której przewodniczy Macierewicz, polityk po raz kolejny zapewnił, że istnieją dowody na to, iż doszło do wybuchu. Tego typu eksplozja nie mogłaby być zatem przypadkowa, co w opinii byłego ministra świadczy o tym, że akcję przeprowadził ktoś, kto chciał zabić polską elitą narodową.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie

Źródło: dziennikwschodni.pl