antoni macierewicz. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 13 Marca 2020

Oburzające słowa Macierewicza: "Dlaczego atakuje się księży i episkopat?". Takie ma podejście w obliczu epidemii

Antoni Macierewicz lekceważy epidemię groźnego wirusa, z którym obecnie zmaga się świat i nasz kraj? Jego postawę można tak właśnie zrozumieć, gdyż wydaje się, że kościół i msze są dla niego teraz ważniejsze, niż ryzyko epidemiologiczne.

Były szef MON mówi, że "trudno mu zrozumieć, że na głównego wroga wybrano Kościół". - Dlaczego atakuje się księży i episkopat? - pyta zdziwiony. Sugeruje przy tym także, że Unia Europejska, która "do tej pory chciała decydować o wszystkim" teraz jakby nieco ucichła, w momencie, gdy jest bardziej potrzebna.

Ważny apel Morawieckiego. Chodzi o kwarantannę oraz zamknięcie sklepów i miastWażny apel Morawieckiego. Chodzi o kwarantannę oraz zamknięcie sklepów i miastCzytaj dalej

Antoni Macierewicz lekceważy epidemię i broni kościoła?

Gościem Radia Maryja był w ostatnich dniach Antoni Macierewicz. Jednym z omawianych wątków w naszym kraju związanych z epidemią jest działanie rządu i Kościoła. Rząd podjął radykalne kroki i zamknięto wszystkie placówki publiczne i instytucje kultury. Zaś kościoły pozostają otwarte, a msze są nadal odprawiane. Wywołuje to niemałe oburzenie wśród wielu osób. - Dlaczego akurat teraz postanowiono sobie wybrać jako głównego wroga Kościół? - pytał były szef MON w rozmowie z Radiem Maryja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielkopolska: Zakażony rozdawał w niedzielę komunię świętą
2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy

- Dlaczego atakuje się księży? Dlaczego atakuje się episkopat? Dlaczego próbuje się przenieść społeczne lęki i skierować je właśnie przeciwko katolikom, księżom, Kościołowi? Trudno to jest naprawdę zrozumieć. (...) Próbuje się skierować społeczne obawy przeciwko katolikom i Kościołowi. To po prostu haniebne i obrzydliwe oraz absurdalne - mówił były minister obrony narodowej.

Dodał także, że niewiedza na temat koronawirusa jest "największym powodem niepokoju". Ale zaznaczył "Polska się w tej całej sprawie wyróżnia niesłychanie pozytywnie". - Mało który rząd i mało kiedy się tak zdarzyło w Polsce, żebyśmy byli tak dobrze przygotowani do zachowania się w tej sprawie. Akurat teraz rzeczywiście daliśmy pokaz naszej sprawności, siły, naszego zsynchronizowania i zorganizowania oraz zdolności do opanowywania paniki. To dobrze świadczy o Polakach i to bardzo dobrze świadczy o obecnej administracji - mówił Macierewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA
  3. Na co cierpiała kobieta, która zmarła przez wirusa? Informacje o grupach ryzyka
  4. Co się dzieje w Senacie? "Jeśli wynik będzie dodatni, czeka nas kwarantanna"
  5. Polscy naukowcy z UJ już opracowują ultraszybki test diagnostyczny: "Zrobimy wszystko". Przełom nadchodzi?
  6. Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza

<