Antoni Macierewicz. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Maja 2020

Macierewicz odleciał w Radiu Maryja. Wymyślił teorię spiskową o pandemii, ręce opadają

Antoni Macierewicz gościł na antenie Radia Maryja, skąd po raz kolejny zaserwował nam garść interesujących teorii. W jego opinii panująca pandemia może mieć związek z użyciem broni biologicznej.

Jak wskazuje portal gazeta.pl, podczas rozmowy Macierewicz wychwalał Wojska Obrony Terytorialnej, podkreślając ich wkład w zwalczaniu epidemii. Przewodniczący podkomisji smoleńskiej wytknął opozycji podawanie w wątpliwość konieczności tworzenia formacji, którą powołano do walki z "najróżnorodniejszymi wewnętrznymi zagrożeniami kraju".

Następnie niezwykle płynnie przeszedł, rzecz jasna, do obecnej sytuacji epidemicznej w naszym kraju.

Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysłCałe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysłCzytaj dalej

Antoni Macierewicz: "Polska jest bezpieczna"

Zdaniem Macierewicza wspomniane zagrożenia nie ograniczają się bowiem do tych militarnych. Jako niebezpieczeństwo wskazał m.in. ataki biologiczne. – Bo też trzeba sobie zadawać sprawę, że to, co przeżywamy, to nie jest zwykła pandemia czy epidemia – zapewnił. I dalej: – To jest jednak sytuacja, w której należy rozważać, że mamy do czynienia właśnie z zagrożeniem użycia broni biologicznej, że tak należy to interpretować.

Choć polityk nie zdecydował się przedstawić dowodów na poparcie swojej tezy, wskazał, że "wielu wybitnych polityków jasno tę kwestię diagnozuje". Jako przykład ów wybitnego polityka wskazał prezydenta Stanów Zjednoczonych. – Pan prezydent Donald Trump wprost niedawno tak właśnie zdiagnozował obecną sytuację, wskazując na Chiny jako państwo odpowiedzialne za ten biologiczny atak – przekazał Macierewicz, cytowany przez gazeta.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP zaliczyły wpadkę roku. Niecenzuralne treści o wczesnej godzinie, dzieci mogły siedzieć przy telewizorach
2. Ile zarabia kasjer w Lidlu w dobie koronawirusa? Zarobki mogą wprawić w osłupienie

Macierewicz brnął dalej: – Broń biologiczna jest jednym z najpotworniejszych narzędzi walki. To właśnie dawny Związek Radziecki, obecna Rosja i Chiny są głównymi państwami, które tę broń kształtowały i rozwijały.

Na koniec były szef MON podarował nam jednak garść pozytywnych informacji. Jak zapewniał, "Polska jest bezpieczna". – My przygotowaliśmy narzędzia nie tylko finansowe, administracyjne, medyczne, ale także związane z bezpieczeństwem państwa, jakim są Wojska Obrony Terytorialnej do zwalczania zagrożeń, kataklizmów i ataków, jakie mogą na Polskę spaść – uspokajał na antenie Radia Maryja.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Ostrzeżenia IMGW dla sześciu województw. Nadchodzą burze z gradem
    2. Wiatr uszkodził dźwig. Drabina zwisała kilkadziesiąt metrów nad ziemią
    3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
    4. Ratownicy przyjechali do leżącego na chodniku 55-latka. W karetce mogło dojść do tragedii, nagle wyjął nóż
    5. Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich szybciej niż się wszyscy spodziewali. Jest data
    6. Koniec z noszeniem maseczek w każdym miejscu. Niespodziewana decyzja rządu Czech

Źródło: gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News