Antoni Długosz zaskoczył wiernych. (zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Czerwca 2020

Biskup Antoni Długosz odpłynął. Porównał Morawieckiego i Szumowskiego do Jezusa i świętych

Antoni Długosz podczas kazania w jasnogórskim klasztorze skomentował bieżące wydarzenia polityczne. Chwaląc Mateusza Morawieckiego oraz Łukasza Szumowskiego mógł zabrnąć o kilka słów za daleko. Porównanie polityków do świętych oburzyło nie tylko ateistów.

Apel Jasnogórski to ważne wydarzenie dla wielu katolików. Podczas uroczystości religijnych głos zabrał sam biskup Antonii Długosz. W swoim wystąpieniu częstochowski duchowny odniósł się do sytuacji wokół epidemii koronawirusa. Temat ten stał się okazją do ocenienia pracy rządu Mateusza Morawieckiego. Hierarcha swoją wypowiedzią zaskoczył wielu wiernych. Porównał polityków Prawa i Sprawiedliwości do Jezusa i świętych.

“Co łaska” już nie obowiązuje? Ceny za ślub kościelny szybują, zadziwiające doniesienia“Co łaska” już nie obowiązuje? Ceny za ślub kościelny szybują, zadziwiające doniesieniaCzytaj dalej

Antoni Długosz: "Dziękujemy Boża matko za ich posługę"

- Obecnie dwaj przedstawiciele naszej władzy, wybranej przez większość Polaków, uobecniają charyzmat dwóch ewangelistów, piszących słowami i czynami ewangelię twojego syna - cytuje Długosza RMF FM. Do niecodziennych deklaracji doszło w trakcie modlitwy pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. - Ewangelista Mateusz, premier Morawiecki pochyla się nad egzystencją naszego narodu by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz, profesor Szumowski jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża matko za ich posługę - kontynuuje.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Adam Bielan ostro o "Tęczowym disco". Nie wytrzymał i skomentował bez ogródek, skandaliczne
2. Doczekaliśmy się, jest przełomowa decyzja PKP. Ogromna zmiana już wkrótce

Antoni Długosz pozwolił sobie na zestwienie Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego nawet do samego Jezusa Chrystusa. - Profesor Szumowski uczył się bezinteresownej służby ludziom od Twojego syna matko, widząc jej przykłady w życiu św. Jana Pawła II i świętej Matki Teresy z Kalkuty. Wraz ze swoją żoną pełnił rolę wolontariusza w ośrodkach założonych przez matkę Teresę. Tę postawę zachowuje także teraz, podczas okrutnej pandemii służąc naszym rodakom - Przekazuje słowa hierarchy RMF FM. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż 3 banki ostrzegają klientów przez trudnościami z dostępem do pieniędzy. Lepiej przygotuj gotówkę
  2. Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. Tragedia
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Moc smaku w robaku! Żywność z owadów w jednej z głównych sieci marketów w Polsce

Źródło: [RMF FM]