Anna Lewandowska leczy przeziębienie okładami ze smalca. Specjalista zabrał głos w tej sprawie.. facebook.com/healthyplanbyann
Źródło: facebook.com/healthyplanbyann
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Stycznia 2020

Anna Lewandowska powinna chcieć zapaść się pod ziemię. Specjalista nie pozostawił na niej suchej nitki

Anna Lewandowska kilka dni temu zdradziła, jak leczy przeziębienie u swojej 2-letniej córki Klary. Gwiazda zachwala sobie naturalne metody w walce z chorobą, takie jak chociażby... okłady ze smalcu. Słuszność takich metod ocenił specjalista, podważając ich skuteczność. Lewandowska została także nominowana za to do Biologicznej Bzdury Roku.

Biologiczna Bzdura Roku to plebiscyt stworzony przez Łukasza Sakowskiego - autora strony totylkoteoria.pl. Sakowski cztery lata temu wpadł na pomysł, aby nagrodzać najbardziej absurdalne i kuriozalne wypowiedzi publiczne polskich gwiazd, dotyczące zdrowia i nauk przyrodniczych. Teraz nominację do tej niezbyt zaszczytnej nagrody otrzymała Anna Lewandowska, za swoje metody leczenia przeziębienia okładami ze smalcu. Skuteczność okładów ze smalcu ocenił także lekarz specjalista, poddając ją oczywiście pod wątpliwość.

Uwaga, tekst po którym możesz przestać jeść mięso. Przełomowe badania naukowców na temat krówUwaga, tekst po którym możesz przestać jeść mięso. Przełomowe badania naukowców na temat krówCzytaj dalej

Anna Lewandowska leczy córkę okładami ze smalcu. "Jego działanie pozostaje w sferze marzeń, magii i domysłów" - ocenia specjalista

Anna Lewandowska, znana polska trenerka, fit-blogerka i influencerka opublikowała w relacji na swoim Instagramie zdjęcie słoiczka ze smalcem i napisała: "Na przeziębienie okład ze smalca. Super rozgrzewa. Jest skuteczny na kaszel i przeziębienia".

"Nałóż smalec gęsi na klatkę piersiową i powoli wsmaruj w skórę. Przykryj pergaminem i owiń ręcznikiem" - czytamy we wpisie na jej blogu, gdzie dokładniej opisuje ten sposób i uczy jak w domowym zaciszu można posłużyć się zastosowaniem smalcu w celach leczniczych.

Do takich praktyk leczenia, jakim jest stosowanie smalcu gęsiego, zdecydował się odnieść specjalista Dr Łukasz Durajski. Jego zdaniem takie metody są nieskuteczne, ich działanie pozostaje tylko w sferze marzeń i czarów i nie ma żadnych naukowych dowodów na ich skuteczność i słuszność stosowania.

"Kochani, dzisiaj zalała mnie fala pytań o skuteczność gęsiego smalcu na kaszel i przeziębienie w związku z wpisem @annalewandowskahpba @babybyann. Skąd w ogóle pomysł? Oczywiście to jedna z magicznych metod stosowanych w medycynie ludowej" - czytamy.

"Jego działanie pozostaje tylko w sferze marzeń, magii i domysłów. Jednak nie ma dowodów naukowych, które potwierdzają te właściwości lecznicze smalcu z gęsi, dlatego nie zaleca się go stosować jako metody leczenia" - ocenia stanowczo lekarz.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Możesz skutecznie obniżyć opłaty za śmieci. Jeden sposób, dzięki któremu oszczędzisz na rachunkach

2. Niesamowite znalezisko w polskiej rzece. Wielu nie mogło uwierzyć, leżało na samym dnie

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze