Anna Jantar. YouTube.com/NiewidzialnyŹródło: YouTube.com/Niewidzialny
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Września 2020

Czy Anna Jantar miała szansę przeżyć? Kulisy katastrofy sprzed lat są zaskakujące

Anna Jantar była jedną z największych gwiazd ówczesnej sceny muzycznej. Wokalistce wróżono wielką karierę. Piękne i emocjonalne piosenki artystki po 40 lat wciąż pozostają w sercach jej największych fanów. Przyczyny, dla których gwiazda straciła życie, mogą budzić żal i oburzenie.

Do tragedii, w wyniku której zginęła Anna Jantar, doprowadziły uszkodzenia silnika do samolotu Ił-62. Wadliwe maszyny zostały wycofane z dalszego użytku dopiero w latach 90. Do tego czasu linie lotnicze wielokrotnie posiłkowały się podobnymi modelami. O przyczynach katastrofy lotniczej pisało już wiele mediów. Okazuje się, że wykorzystanie w pełni sprawnego samolotu mogłoby przyczynić się do uniknięcia dramatu, jaki rozegrał się w 1980 roku.

Czy Anna Jantar miała szansę przeżyć? Kulisy katastrofy sprzed lat są zaskakująceCzy Anna Jantar miała szansę przeżyć? Kulisy katastrofy sprzed lat są zaskakująceCzytaj dalej

Anna Jantar zginęła przez uszkodzenia w silniku samolotu?

Jak podawała redakcja "Faktu", lot sprzed 40 lat odbył się podczas silnej śnieżycy. Warunki atmosferyczne znacznie opóźniły start samolotu, w którym znajdowała się Anna Jantar. Z przekazywanych przez media wiadomości wiemy, że nie doszło do zapalenia kontrolki otwarcia podwozia. Warto jednak podkreślić, że problem ten był wówczas często spotykany w radzieckich maszynach lotniczych. Najprawdopodobniej przyczyną usterki było przepalenie żarówki. Zdarzenie wymusiło na załodze podjęcie stanowczej reakcji.

Czy istnieją jakiekolwiek pieniądze, które są w stanie zwrócić zabraną wolność Tomaszowi Komendzie? Luki polskiego systemu penitencjarnegoCzy istnieją jakiekolwiek pieniądze, które są w stanie zwrócić zabraną wolność Tomaszowi Komendzie? Luki polskiego systemu penitencjarnegoCzytaj dalej

"Fakt" informował, że kontrola lotów zaleciła ustawienie samolotu na wyższym pułapie. Anna Jantar wspólnie z pasażerami mogli jeszcze nie spodziewać się tego, co przyniosą najbliższe minuty. Przerwane podchodzenie do lądowania oznaczało zwiększenie ciągu silników. Niestety, w jednym z nich doszło do poważnej awarii. Pęknięcie wału wywołało silną eksplozję i destrukcję innych elementów maszyny lotnicznej. Poważne uszkodzenia odniósł również system zasilania czarnych skrzynek, kadłub oraz układ sterowniczy.

Anna Jantar w dniu śmierci miała przy sobie poruszający list

W zgliszczach samolotu odnaleziono poruszający list od męża Anny Jantar. Jarosław Kukulski, bo o nim mowa, przechodził poważny kryzys. Wystosował do swojej żony pismo, w którym prosił o wybaczenie. Przepraszał między innymi za nadużywanie alkoholu, gdy wokalistka była w zgrożonej ciąży. Wielokrotnie wskazywał, że darzy gwiazdę miłością. Deklarował też wielkie uczucie do swojego córki, Natalii Kukulskiej. W książce pt. "Tyle słońca" autorstwa Marcina Wilka możemy dokładnie zapoznać się z historią ich związku. "Szczęście nasze Anusiu zależy tylko od nas samych" - kończył swój list rozżalony mąż.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Pracownik sklepu spożywczego usłyszał wrzaski w toalecie. Otworzył drzwi i stanął jak wryty
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Anna Jantar mogłaby przeżyć, gdyby maszyna, którą leciała była w pełni sprawna. Jak podawał "Fakt", ostatnie chwile lotu nie zostały zarejestrowane przez czarne skrzynki. Piloci uratowali jednak wiele żyć chwilę przed tym, jak sami stracili życia. Ich ostatnie manewry uchroniły dzieci z domu poprawczego. Media wskazywały, że pikiowanie trwało przez 26 sekund. W katastrofie, poza Anną Jantar, zginęło również 22 członków amatorskiej ligi bokserskiej z USA.

Masz taką 2-złotówkę w portfelu? Może być warta nawet kilka tysięcy złotychMasz taką 2-złotówkę w portfelu? Może być warta nawet kilka tysięcy złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytura bez podatku. Jesteś za pobieraniem przez seniorów pełnej kwoty świadczenia?
  2. PZPN potwierdził. Były piłkarz reprezentacji Polski ma koronawirusa
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Źródło: [Fakt/Wikipedia]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News