Anna Jantar. YouTubeŹródło: YouTube
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Lipca 2020

Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwili

Anna Jantar była jedną z największych gwiazd polskiej estrady, uwielbianą przez tysiące fanów. Ponad 40 lat temu zginęła w katastrofie lotniczej podczas podróży powrotnej do ojczyzny. Niewiele zabrakło, by na pokładzie samolotu, którym leciała artystka, znalazła się również inna polska wokalistka.

Trudno wytłumaczyć, dlaczego utalentowana autorka takich przebojów jak "Tyle słońca w całym mieście" czy "Nic nie może wiecznie trwać" odeszła tak szybko, w wieku zaledwie 29 lat. Popularna piosenkarka odnosiła wiele sukcesów, spełniała się także jako matka. W 1980 roku koncertowała w Stanach Zjednoczonych. Zrezygnowała z zaplanowanego na dzień 22 marca powrotu z trasy i zdecydowała się na wcześniejszy lot - 14 marca. Tego dnia doszło do katastrofy samolotu, na pokładzie którego znajdowała się wokalistka.

Pilne informacje dla klientów PKO BP. Już jutro problemy z dostępem do pieniędzy, lepiej się przygotowaćPilne informacje dla klientów PKO BP. Już jutro problemy z dostępem do pieniędzy, lepiej się przygotowaćCzytaj dalej

Anna Jantar jedną z ofiar katastrofy lotniczej. Niewiele zabrakło, by inna wielka artystka podzieliła los piosenkarki

W książce "Anna Jantar - bursztynowa dziewczyna" legendę polskiej sceny muzycznej wspominają m.in. rodzice, mąż Jarosław Kukulski oraz jej córka, a także przyjaciele i znajomi ze środowiska artystycznego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prezydent boi się o Agatę i Kingę Dudę. Miał zostać poinformowany o planowanych atakach
2. Jeszcze tylko 12 dni. Potem co 3 dorosły Polak będzie musiał się dostosować, już przesądzone

Wśród wspomnień znajduje się również wypowiedź Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej. Jak się dowiadujemy, gwiazda Tercetu Egzotycznego miała towarzyszyć Annie Jantar w podróży powrotnej. W ostatniej chwili zdecydowała się jednak zmienić plany.

- Dosłownie w ostatniej chwili dostałam dodatkowy kontrakt i po prośbach zostałam dłużej. Zadzwoniłam do Ani. Była niepocieszona. Mówiła, że tak nie chciała wracać sama. - wspominała, cytowana przez se.pl. Przypomnijmy, że samolot, którym podróżowała Jantar, rozbił się niecały kilometr od lotniska w Warszawie. Żaden z pasażerów i członków załogi nie przeżył wypadku.

- Ja nie wiem dlaczego, ale dostałam od życia drugą szansę ... - powiedziała Dziewiątkowska, która zmarła w 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wycofuje się z jednej z głównym obietnic? Media dotarły do nowych danych rządzących
  2. Jasnowidz Jackowski znowu ostrzega. Niepokojąca wizja. Zacznie się niedługo
  3. Antoni Macierewicz nie daje o sobie zapomnieć. Grzmiał o "reklamie" krzywdzenia dzieci, zadziwiające zarzuty pod adresem Trzaskowskiego
  4. Człowiek Jarosława Kaczyńskiego bezpardonowo obraził wyborców Rafała Trzaskowskiego. "Buractwo w pełnej krasie"
  5. Ksiądz przyprowadza bezdomne psy na msze święte. Powód chwyta za serce
  6. PKO BP uruchamia zupełnie nową usługę. Pierwsza funkcja tego typu w Polsce

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News