Anna Dymna. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Stycznia 2020

Anna Dymna pierwszy raz tak szczerze o ludziach, którzy życzą jej źle. Radzi sobie z okropnym hejtem

Anna Dymna zasłynęła swoimi wyjątkowymi kreacjami scenicznymi i filmowymi. Dziś zajmuje się jednak nie kinem a filantropią. Jej fundacja "Mimo Wszystko" bierze pod swoje skrzydła dorosłe osoby niepełnosprawne. Mimo dobroczynnej działalności, Dymna mierzy się z ogromną ilością hejtu. Nie jest w tym odosobniona, czego dowodzi sytuacja Jurka Owsiaka. Przy okazji finału jego przedsięwzięcia, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aktorka została zapytana o to, czy wspiera showmana.

Dymna w rozmowie z gazeta.pl. przyznała, że nie wszyscy jej podopieczni są w stanie werbalnie wyrazić swoje wsparcie dla Orkiestry. Mimo to, robią co mogą i rozumieją cel akcji.

 - Rozmawiamy zawsze o tym, że życie jest piękne i jest największą wartością, że musimy pomagać ludziom chorym, słabym, samotnym, bezradnym, tym - którzy nie mogą sobie sami poradzić, dzieciom i ludziom starszym. Oni wiedzą, czują lepiej od nas, jakie to ważne, by ktoś był obok, pomógł żyć. Z radością więc czekają na ten dzień, gdy sami mogą komuś pomagać. Czują się ważni i szczęśliwi - powiedziała aktorka.

Szczególne niebezpieczeństwo dla starszych osób. Mogliście otrzymać fałszywego maila, SMS-a, bądź linkSzczególne niebezpieczeństwo dla starszych osób. Mogliście otrzymać fałszywego maila, SMS-a, bądź linkCzytaj dalej

Niestety, aktorka tak jak i sam Jurek Owsiak, musi stawiać czoła komentarzom, które nie zawsze są pełne komplementów.

Anna Dymna szczerze o hejcie

Dymna została zapytana przez "Gazetę", jak radzi sobie z zarzutami o to, że wpływy z akcji charytatywnej są ułamkiem pieniędzy, jakimi operuje NFZ.

 - Nie jestem NFZ-em tylko obywatelem, który może pomóc trochę państwu, tylko dlatego, że chce - że udaje się mu namówić do pomagania innych. I staram się pomagać mądrze i konkretnie, na ile starcza mi sił i radości. Robię to zgodnie z obowiązującym prawem, ale też przy pomocy moich mistrzów i autorytetów. Założyłam fundację "Mimo Wszystko" i razem z moimi pracownikami i przyjaciółmi pomagam osobom niepełnosprawnym intelektualnie godnie żyć. Słyszę czasem pytania "mądrych" ludzi: "A po co pani wydaje społeczne pieniądze na debili? A nie lepiej pomóc zdolnemu dziecku?". Ale czy ja mam przestać pomagać przez takie gadanie? - odpowiedziała Anna Dymna.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nowy podatek oburza wielu Polaków. Nie dość, że jest batem dla zaradnych to okrada najbardziej potrzebujących

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia