Anna Dymna. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Stycznia 2020

Anna Dymna pierwszy raz tak szczerze o ludziach, którzy życzą jej źle. Radzi sobie z okropnym hejtem

Anna Dymna zasłynęła swoimi wyjątkowymi kreacjami scenicznymi i filmowymi. Dziś zajmuje się jednak nie kinem a filantropią. Jej fundacja "Mimo Wszystko" bierze pod swoje skrzydła dorosłe osoby niepełnosprawne. Mimo dobroczynnej działalności, Dymna mierzy się z ogromną ilością hejtu. Nie jest w tym odosobniona, czego dowodzi sytuacja Jurka Owsiaka. Przy okazji finału jego przedsięwzięcia, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aktorka została zapytana o to, czy wspiera showmana.

Dymna w rozmowie z gazeta.pl. przyznała, że nie wszyscy jej podopieczni są w stanie werbalnie wyrazić swoje wsparcie dla Orkiestry. Mimo to, robią co mogą i rozumieją cel akcji.

- Rozmawiamy zawsze o tym, że życie jest piękne i jest największą wartością, że musimy pomagać ludziom chorym, słabym, samotnym, bezradnym, tym - którzy nie mogą sobie sami poradzić, dzieciom i ludziom starszym. Oni wiedzą, czują lepiej od nas, jakie to ważne, by ktoś był obok, pomógł żyć. Z radością więc czekają na ten dzień, gdy sami mogą komuś pomagać. Czują się ważni i szczęśliwi - powiedziała aktorka.

Szczególne niebezpieczeństwo dla starszych osób. Mogliście otrzymać fałszywego maila, SMS-a, bądź linkSzczególne niebezpieczeństwo dla starszych osób. Mogliście otrzymać fałszywego maila, SMS-a, bądź linkCzytaj dalej

Niestety, aktorka tak jak i sam Jurek Owsiak, musi stawiać czoła komentarzom, które nie zawsze są pełne komplementów.

Anna Dymna szczerze o hejcie

Dymna została zapytana przez "Gazetę", jak radzi sobie z zarzutami o to, że wpływy z akcji charytatywnej są ułamkiem pieniędzy, jakimi operuje NFZ.

- Nie jestem NFZ-em tylko obywatelem, który może pomóc trochę państwu, tylko dlatego, że chce - że udaje się mu namówić do pomagania innych. I staram się pomagać mądrze i konkretnie, na ile starcza mi sił i radości. Robię to zgodnie z obowiązującym prawem, ale też przy pomocy moich mistrzów i autorytetów. Założyłam fundację "Mimo Wszystko" i razem z moimi pracownikami i przyjaciółmi pomagam osobom niepełnosprawnym intelektualnie godnie żyć. Słyszę czasem pytania "mądrych" ludzi: "A po co pani wydaje społeczne pieniądze na debili? A nie lepiej pomóc zdolnemu dziecku?". Ale czy ja mam przestać pomagać przez takie gadanie? - odpowiedziała Anna Dymna.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nowy podatek oburza wielu Polaków. Nie dość, że jest batem dla zaradnych to okrada najbardziej potrzebujących

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News