Anna Dereszowska straciła mamę, gdy była jeszcze dzieckiem.. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 14 Stycznia 2020

Anna Dereszowska po latach przerwała milczenie na temat śmierci mamy. Chce przestrzec innych

Anna Dereszowska straciła mamę, gdy była jeszcze dzieckiem. Miała wówczas tylko 9 lat. Przez lata unikała rozmów na temat okoliczności śmierci swojej mamy. Zdobyła się na ten krok dopiero po 30 latach. Wyznała prawdę o chorobie, która zabrała jej mamę z tego świata, przestrzegając przy tym innych.

Aktorka Anna Dereszowska dba o swoje zdrowie i systematycznie się bada. Jest także wyczulona na punkcie zbania o zdrowie swoich bliskich i systematycznych badań profilaktycznych. Dereszowska jest mamą 12-letniej Leny i 5-letniego Maksa. Wiodą szczęśliwe i radosne życie, pełne przygód i podróży, ale na pierwszym miejscu aktorka stawia sobie zdrowie i bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Nic w tym dziwnego, bowiem w wieku zaledwie 9 lat straciła mamę. Był to ogromny cios w serce dziecka i coś, co odcisnęło piętno na jej całym późniejszym życiu.

Kasia Tusk zupełnie się rozkleiła. Nie mogła powstrzymać łezKasia Tusk zupełnie się rozkleiła. Nie mogła powstrzymać łezCzytaj dalej

Anna Dereszowska po latach przerywa milczenie na temat śmierci swojej mamy

Aktorka przez wiele lat unikała rozmów na temat śmierci swojej mamy. Dziś postanawia przerwać milczenie i nie ukrywa, że śmierć mamy była efektem zaniedbań. Przestrzega przy tym wszystkich, jakie mogą być skutki nie badania się. Należy to robić regularnie, aby nie doprowadzić do zaniedbania, bo później może okazać się, że jest już za późno.

- Rak jajnika to temat bardzo mi bliski. Moja mama 30 lat temu zmarła właśnie na raka jajnika. Mimo że sama była lekarzem, a tata ginekologiem położnikiem, ale nie ginekologiem onkologiem, rzadko się badała, dlatego chorobę wykryto u niej bardzo późno. Gdy trafiła na onkologię, rak był już zbyt zaawansowany, żeby z nim wygrać. To paradoks, że była lekarzem i się nie badała, bo myślała, że jej to nie dotyczy. Niestety, dotyczy każdego z nas - powiedziała Dereszowska w jednym z ostatnich wywiadów.

Aktorka regularnie bada siebie i swoje dzieci i nie wyobraża sobie, jakby miało jej zabraknąć. Podkreśla, że warto dbać o siebie i swoje zdrowie przede wszystkim dla naszych najbliższych, by dzieci nie traciły przedwcześnie rodziców przez ich zaniedbania i nie musiały przeżywać dramatu, jaki ona przeżyła.

- Pewnie mama by z tym nowotworem wtedy nie wygrała, ale na pewno żyłaby dłużej, gdyby się badała. Jeśli możemy żyć dłużej, nawet o 5 lat, nawet nie dla siebie, ale dla naszych dzieci i najbliższych, to warto o siebie zawalczyć - dodała.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rekompensata za prąd nie dla każdego, musisz spełnić jeden warunek. Znamy szczegóły projektu

2. Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą

3. Lech Wałęsa zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa

4. Po "Tylko nie mów nikomu" zawiadomiono o pedofilii księdza. Obrońca: Sama tego chciała

5. Tylko u nas: Wiemy, który dziennikarz TVP mógł doprowadzić do hospitalizacji pracownicy Senatu

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk