ankieta. Wikimedia/TriskaidekafilŹródło: Wikimedia/Triskaidekafil
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 21 Lipca 2020

Niemal milion Polek i Polaków otrzyma list z urzędu. Będzie trzeba się wyspowiadać

Ankieta dotycząca pieców oraz materiału, którym się w nim pali trafi do mieszkańców gmin w całej Polsce. Jej wypełnienie jest obowiązkowe. Ma to związek z budowanym właśnie rejestrem źródeł spalania, mającym pomóc w walce z zanieczyszczeniami powietrza.

Urzędnicy z całej Polski będą weryfikować informacje zawarte w rejestrze. Cały program ruszył już teraz, nikt się od niego nie wymiga.

Skandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamySkandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamyCzytaj dalej

Ankieta dotycząca pieców

W przesyłanej do domów ankiecie pada wiele pytań. Właściciel nieruchomości musi wskazać dokładnie, z jakiego kotła korzysta (na paliwa stałe, gazowego, olejowego czy elektrycznego). Ponadto, konieczne jest określenie klasy kotła, sprawności cieplnej, a także roku produkcji lub instalacji. Należy także wskazać jaką mocą dysponuje urządzenie. W dokumencie trzeba wymienić wszystkie tego typu urządzenia, które znajdują się w każdym budynku lub lokalu. - "Gmina chce wiedzieć dosłownie wszystko. I co ważne, w kwestionariuszu napisano, że wypełnienie go jest obowiązkowe. Zastanawia mnie, co jeśli nie chcę podawać wszystkich informacji. Czy spotka mnie z tego tytułu jakaś kara?" - cytuje wp.pl jedną z zaniepokojonych internautek. Kobieta dostała ankietę do swojej skrzynki pocztowej.

Ulubienica widzów nagle straciła pracę w TVP. Ulubienica widzów nagle straciła pracę w TVP. "Można powiedzieć, że stałam się bezdomna"Czytaj dalej

Pomysł ankiet jest inicjatywą Ministerstwa Klimatu. Informacje zebrane za ich pomocą trafią do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W tym roku postanowiono dopisać do nich źródła ciepła w lokalach mieszkalnych. Ankiety można przesłać elektronicznie, dostarczyć samodzielnie do gminy lub przy pomocy ankietera.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO) 2. Blisko 19 tys. Polaków już niebawem otrzyma wezwania. Nie wolno ich lekceważyć

Wirtualnej Polsce udało się ustalić, czy za brak ankiety grożą jakieś sankcje. - Za nieprzesłanie kwestionariusza mandatu nie ma. Ale zgodnie z wytycznymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wpisuje się, że dana osoba ma kocioł węglowy, pozaklasowy. Przyszłościowo może zdarzyć tak, że do takiej osoby urząd przyśle list z nakazem wymiany urządzenia - cytuje portal pracowników firmy Greenlynx, która robi audyt środowiskowy w gminie Nieporęt. 

Warto zaznaczyć, że ankiety nie dotyczą tylko budynków mieszkalnych, ich wypełnieniem będą musieli się zająć również właściciele magazynów, kościołów, hoteli, warsztatów, szpitali, szkół, budynków gospodarstw rolnych, biur, itp.

Źródło: wp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awantura w Żabce, ekspedientce puściły nerwy. Wszystko przez obowiązek noszenia maseczek
  2. Ile wynoszą wydatki na pierwszą damę? Kancelaria Prezydenta tego nie wie
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Oburzające sceny nad Morskim Okiem. Aż przykro patrzeć