Andrzej Łapicki zmarł w 2012 roku i zostawił swoją dużo młodszą żonę samą. Jak sobie radzi?. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 24 Stycznia 2020

Co się dzieje z wdową po Łapickim? Została sama w młodym wieku

Andrzej Łapicki zmarł w 2012 roku i zostawił swoją dużo młodszą żonę samą. Jak sobie radzi wdowa po Andrzeju Łapickim? Wiadomo, że po śmierci męża nie wiodło się jej za ciekawie, a sen z powiek spędzał jej brak stabilizacji finansowej i obawy o przyszłości. Czy jednak sytuacja się poprawiła i nie jest tak źle?

Andrzej Łapicki to znany i ceniony polski aktor teatralny i filmowy, reżyser, profesor i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz poseł na Sejm X kadencji. Zmarł w 2012 w wieku 87 lat. Zostawił swoją młodą żonę, z którą był zaledwie 3 lata po ślubie. Z racji niebywale dużej różnicy wieku ich związek od początku budził spore kontrowersje. Co teraz robi Kamila Łapicka?

Córka Beaty Tyszkiewicz przerwała milczenie. Nie zobaczymy już jej matki na ekranieCórka Beaty Tyszkiewicz przerwała milczenie. Nie zobaczymy już jej matki na ekranieCzytaj dalej

Andrzej Łapicki nie żyje już prawie 8 lat. Czym się obecnie zajmuje i jak radzi sobie młoda wdowa po aktorze?

Ostatnia żona Andrzeja Łapickiego, 35-letnia Kamila, z którą dzieliło go aż 60 lat różnicy, próbowała swoich sił w różnych pracach, jednak ciągle coś nie wychodziło. Młoda kobieta miała nawet swoją kolumnę w magazynie "Pani", oraz co tydzień pisała felietony w tygodniku "W sieci".

Kiedy jednak zrozumiała, że chyba nie jest jej pisana kariera dziennikarki, postanowiła inaczej zadbać o siebie i swoją przyszłość. Z wykształcenia jest teatrologiem i to w tę stronę poszła, poszerzając jeszcze bardzej swoją wiedzę i umiejętności. Postanowiła napisać doktorat na wydziale Iberystyki UW.

Czyżby czekała ją teraz kariera naukowa bądź teatralna? Niewykluczone, gdyż niedawno założyła także własnego bloga teatralnego, zaś w ubiegłym roku otrzymała dziewięciomiesięczne stypendium od ministra kultury i sztuki na swoje badania teatralne.

Młoda kobieta po śmierci męża niewątpliwie musiała zadbać o swoją przyszłość i stabilizację finansową, choć z pewnością liczyła na to, że odziedziczy 57-metrowe mieszkanie na Mokotowie, tantiemy za filmy z udziałem Łapickiego i prawa do publikacji jego felietonów i dzienników. Jednak spotkało ją bolesne rozczarowanie i zderzenie z brutalną rzeczywistością, kiedy to okazało się, że Andrzej Łapicki na kilka miesięcy przed śmiercią w tajemnicy przed żoną zmienił testament i przepisał wszystko na swoją córkę i wnuczkę, a Kamilę zostawiając praktycznie bez niczego.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za tydzień dostaniesz kilkaset złotych. Musisz spełnić tylko dwa warunki, aby skorzystać z ulgi

2. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć

3. Uwaga, ktoś znowu truje psy. Właściciele muszą zachować ostrożność

4. Nie obsługują go, bo to "elegancka restauracja". Skandaliczna decyzja prokuratury

5. Co z podwyżką 500 plus? Polacy wyrazili opinię

6. Ale się porobiło. Oczekiwana decyzja papieża Franciszka w sprawie Rydzyka