Andrzej Grygoruk został zwolniony. YouTube/KPRM/screenŹródło: YouTube/KPRM/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Maja 2020

Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony

Andrzej Grygoruk został odwołany ze swojego stanowiska. Do niedawna pełnił funkcję Dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego. Uzasadnienia decyzji przez długi czas nie przedstawiano. Dopiero po kilku godzinach ujawniono powód dymisji. Czy wynikał on z przesłanek politycznych?

Poczas jednego z wystąpień Mateusza Morawieckiego zasłynął on szerokim otworzeniem oczu. Gest ten wykonał, gdy usłyszał teorię premiera na temat tamtejszych wilków. Stało się to źródłem wielu plotek. Z niepokojących doniesień wynika, że mogło to stać się powodem zwolnienia byłego już zarządcy jednego z narodowych parków. Komunikat prasowy wydany przez resort środowiska nie pozostawia złudzeń. Z lekkim opóźnieniem poinformowali o audytach, jakie wykonali w Biebrzy. O całej sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa. 

Ile naprawdę zarabia Danuta Holecka? Niebotyczna suma zwala z nógIle naprawdę zarabia Danuta Holecka? Niebotyczna suma zwala z nógCzytaj dalej

Andrzej Grygoruk: Jaki jest powód jego zwolnienia?

- Podobno ostatnio coraz więcej jest wilków w naszych lasach. Ja się zaczynam troszeczkę bać wtedy, jak dużo by tych wilków się nazbierało. Ale, mniejsza z tym, myślę, że z waszą pomocą z wilkami sobie też poradzimy - stwierdził premier podczas konferencji.

Stwierdzenie to było o tyle dziwne, że wilki znajdują się w Polsce pod szczególną ochroną. Mina pracownika parku może być przejawem zdziwienia wywołanego słowami Morawieckiego. Część jednak sugeruje, że jest to jedynie zwykły tik nerwowy. Jak tłumaczy Ministerstwo, decyzja ta wynika z przeanalizowania działalności zarządczej dyrektora z Biebrzy. Eksperci od spraw ochrony środowiska nie są zadowoleni ze stanowiska resortu. 

- Decyzja o odwołaniu pana Andrzeja Grygoruka ze stanowiska dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego została podjęta po szczegółowej analizie wyników kontroli i audytu przeciwpożarowego zleconego przez Ministerstwo Środowiska oraz przekrojowej ocenie działalności zarządczej" - poinformował rzecznik ministerstwa, Michał Gzowski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Stanisław Karczewski ujawnia prawdę o rezygnacji z funkcji wicemarszałka Senatu. Sytuacja, jakiej nie było
2. Ile zarabia pierwsza dama Agata Duda? Odpowiedź nie pozostawi nikogo obojętnym

W rozmowie z TVN 24 głos zabrał Rafał Kowalczyk, dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Jego zdaniem nie ma bardziej oddanego dla parku człowieka niż zwolniony dyrektor. Podkreśla, że sprawa ta negatywnie wpłynie na postrzeganie Prawa i Sprawiedliwości. Sam uważa, że taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powrót COVID-19 jest nieunikniony. Ekspert: „Druga fala będzie gorsza od pierwszej”
  2. RMF FM: Trzaskowski zgodził się ubiegać o fotel prezydenta Polski
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Zmiany w przemieszczaniu po Polsce już 22 maja. Podano szczegóły

Źródło: [TVN 24/PAP]