Andrzej Grabowski stracił brata. East News/Tricolors
Źródło: East News/Tricolors
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 19 Listopada 2020

Podczas programu na żywo Grabowski dowiedział się o śmierci bliskiej osoby. Zareagował w najmniej spodziewany sposób

Andrzej Grabowski opowiedział w wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce o niezwykle traumatycznym wydarzeniu, jakim była dla niego śmierć brata. Informacja spadła na niego jak grom z jasnego nieba podczas nagrania na żywo "Tańca z gwiazdami", którego od wielu lat jest jurorem. Profesjonalizm aktora nie pozwolił mu jednak na to, by dać po sobie znać, że stało się coś strasznego.

Andrzej Grabowski dowiedział się o śmierci brata podczas nagrania na żywo "Tańca z gwiazdami". Choć było to niełatwe, aktor który pełnił rolę jurora w programie, do końca zachował kamienną twarz, nie chcąc by jego prywatne życie w jakikolwiek sposób odcisnęło się na show Polsatu.

Nagła, poważna awaria w Pekao. Klienci bez dostępu do ważnej usługi, o co chodzi?Nagła, poważna awaria w Pekao. Klienci bez dostępu do ważnej usługi, o co chodzi?Czytaj dalej

Andrzej Grabowski w nietypowy sposób dowiaduje się o śmierci brata

Andrzej Grabowski to jeden z najbardziej cenionych przez Polki i Polaków aktorów. Znany z dziesiątek wybitnych kreacji, najbardziej rozpoznawalny stał się dzięki roli Ferdynanda Kiepskiego w kultowym serialu Polsatu "Świat według Kiepskich".

68-letni aktor sprawdził się również jako pisarz - zaledwie kilka dni temu do polskich księgarni trafiła autobiografia "Jestem jak motyl" napisana przez Andrzeja Grabowskiego. Pozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony czytelników.

Od 2014 r. Andrzej Grabowski pełni również rolę jurora w popularnym show tanecznym "Taniec z gwiazdami", emitowanym na antenie Polsatu. W jury zasiada obok takich postaci jak Iwona Szymańska-Pavlović, Ola Jordan, Michał Malitowski, a jeszcze do niedawna Beata Tyszkiewicz.

To właśnie na planie programu do aktor doszły tragiczne wieści o śmierci ukochanego brata, Wiktora. Podczas finału 9. edycji "Tańca z gwiazdami" Andrzej Grabowski otrzymał telefon, z którego dowiedział się o stracie bliskiego członka rodziny.

Klienci zdążyli zrobić zdjęcia produktu i wrzucić do sieci. Teraz Biedronka się tłumaczyKlienci zdążyli zrobić zdjęcia produktu i wrzucić do sieci. Teraz Biedronka się tłumaczyCzytaj dalej

Niespodziewane odejście

Andrzej Grabowski był najmłodszym z trójki rodzeństwa. Nieco starszy jest od niego brat Mikołaj, który również jest znanym aktorem; podziwiać mogliśmy go chociażby w "Karierze Nikosia Dyzmy". Wiktor urodził się natomiast najwcześniej i najwyraźniej nie podzielał artystycznych talentów swojego rodzeństwa, gdyż w życiu zajmował się górnictwem i geologią.

W rozmowie z "Vivą!" Andrzej Grabowski wspominał, że relacje z rodzeństwem zawsze były bardzo pozytywne.

- Nie przypominam sobie, żeby między nami były jakieś spięcia, ciche dni. Wręcz przeciwnie, szybko sobie wszystko wybaczaliśmy - opowiadał w rozmowie z "Vivą!" aktor.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Wiadomo już ile wyniesie czternasta emerytura. Niektórzy dostaną więcej
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Śmierć brata Wiktora była dla Andrzeja Grabowskiego prawdziwym wstrząsem. Niełatwo było mu dojść do siebie, szczególnie że trwało właśnie nagranie "Tańca z gwiazdami" i aktor nie chciał swoim smutkiem zepsuć zabawy widzom.

- Poszedłem na chwilę do garderoby, chwyciłem za telefon, a tam wiadomość od bratanicy. Myślałem, że chce podpytać, kto wygrał. Dzwonię do niej, a ona mi mówi, że mój brat Wiktor nie żyje. Nagle. Zmarł na wakacjach w Turcji - wspomina aktor w rozmowie z Wirtualną Polską.

Andrzej Grabowski w tych trudnych okolicznościach postanowił zachować się niezwykle profesjonalnie. Nikt z widzów "Tańca z gwiazdami" nie mógł podejrzewać, że coś jest nie tak. Dopiero po zakończeniu nagrania, aktor udał się do managerów produkcji by poinformować, że z przyczyn osobistych nie weźmie udziału w after party.

Miał już kończyć Miał już kończyć "Fakty" TVN, niespodziewanie wypalił. W studiu zaległa głucha ciszaCzytaj dalej

źródło: pomponik.pl, wp.pl, se.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczoraj mówiono, że epidemia zaczyna hamować. Dzisiejsze dane są jednak druzgocące
  2. Ma ogrom prozdrowotnych właściwości. Sekielski wyjawił przepis na najlepszą zupę buraczaną
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Wprowadzili nowy zakaz, jest lista we włoskim barze. Strach się odezwać nawet na wakacjach
  7. iPhone 12 gratis przy zakupie innego smartfona. Producent oficjalnie potwierdził zagraniczną promocję