Andrzej Duda wyjaśnił dlaczego rosną ceny. facebook.com/andrzejdudaŹródło: facebook.com/andrzejduda
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 13 Grudnia 2019

Andrzej Duda tłumaczy, dlaczego rosną ceny. Zaskakujące stwierdzenie

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie wzrostu cen. Prezydent sam przyznał, że są coraz wyższe i jednocześnie wyjaśnił przyczyny takiego stanu rzeczy. Pokusił się o zaskakujące stwierdzenia.

Prezydent Andrzej Duda gościł w Nowym Mieście Lubawskim. Podczas spotkania z mieszkańcami miasta odniósł się do wzrostu cen i przyznając, że to prawda, że są coraz wyższe, wyjaśnił przyczyny takiego stanu rzeczy. Prezydent sam zauważa to, co każdy z Polaków odczuwa już od dłuższego czasu.

Kobieta wsiadła do windy, zapominając o swoim psie na smyczy. Bohaterska, natychmiastowa reakcja mężczyznyKobieta wsiadła do windy, zapominając o swoim psie na smyczy. Bohaterska, natychmiastowa reakcja mężczyznyCzytaj dalej

Andrzej Duda wyjaśnił, dlaczego rosną ceny

- Proszę Państwa, ceny rosną. Tak, ceny rosną, ja sobie zdaję z tego sprawę. Ale Państwo musicie mieć świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny. - wyznał prezydent RP, a usłyszeć to można na nagraniu Konfederacji TV.

A przyczyny wzrostu cen Andrzej Duda argumentuje w taki sposób:

- Przedsiębiorcy podnoszą ceny, dlatego, że im wzrastają koszty. Jak im wzrastają koszty, to oni starają się sobie to zrekompensować wzrostem cen. To są niestety normalne mechanizmy gospodarcze. - powiedział.

Prezydent wyjaśnił także, że na ten czas nie ma sposobu, by temu zaradzić, ale można "starać się działać tak, żeby były podnoszone te świadczenia dla tych, dla których to zależy de facto w stu procentach od polskiego państwa".

Andrzej Duda na spotkaniu wspomniał również o programie 500+. Prezydent stwierdził, że działania prowadzone w ostatnich latach "zabezpieczyły polskie rodziny", a w szczególności te, które wychowują dzieci. - Postawiliśmy na rodzinę, stąd został wprowadzony program 500+ - powiedział prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

1. W niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet Żabkę

2. Nie bierz Ibuprofenu jeśli masz więcej niż 40 lat. "Udar mózgu" nie jest najgorszy

3. 13 grudnia był traumą dla milionów polskich dzieci. Dziś się o tym zapomina

4. Janusz Korwin-Mikke ze szczegółami o pierwszych razach. Reakcja publiczności bezcenna

5. Dobra finansowa passa dla seniorów. Kolejne rozwiązanie da im powody do radości

6. Media obiegły najgorsze wiadomości. Zmarł kultowy dziennikarz, każdy znał jego programy

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News