. Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Grudnia 2019

Andrzej Duda w tajemnicy przyjął ślubowanie Piotrowicza i Pawłowicz

Andrzej Duda przyjął ślubowanie Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Stelina. Oficjalnie zostali wybrani sędziami Trybunału Konstytucyjnego.

Ceremonia pozostaje jednak owiana tajemnicą. Nie wiadomo kiedy, ani gdzie do niej doszło. O ślubowaniu nie dowiedzielibyśmy się, gdyby nie krótki komunikat na stronie Trybunału Konstytucyjnego.

Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykreJantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykreCzytaj dalej

Andrzej Duda przyjął ślubowanie Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz

Kancelaria Prezydenta jeszcze nie wystosowała w tej sprawie oświadczenia. O tym, że do ślubowania ma dojść, informował wcześniej minister Andrzej Dera.

Wspomniani sędziowie zastąpią na stanowiskach Marka Zubika, Piotra Tuleję i Stanisława Rymara. Ich kandydatury wywołały ogromne kontrowersje, zwłaszcza wśród polityków opozycji. Stanisławowi Piotrowiczowi wypominano jego działalność w stanie wojennym. Były poseł był wówczas prokuratorem. Po transformacji ustrojowej również nie uchronił się od skandali. To właśnie on bronił na konferencji prasowej księdza z Tylawy, którego później sąd wyższej instancji skazał za czyny pedofilskie.

Krystynie Pawłowicz z kolei wypominano jej homofobiczne i antyunijne wypowiedzi. Swego czasu posłanka nazwała flagę wspólnoty "szmatą".

Zarówno Pawłowicz jak i Piotrowicz przekraczają granicę wieku, jaką wyznaczała wdrożona przez PiS ustawa, reformująca sądownictwo.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Kolejny "mistrz kierownicy". Policja publikuje bulwersujące nagranie, ku przestrodze

2. Banaś pogrywa sobie z Kaczyńskim. Wyprowadził go z równowagi słowami o zmarłym bracie

3. Toruń czeka paraliż. Winny Tadeusz Rydzyk

4. Ksiądz oskarżony o pedofilię. Wyrok sądu woła o pomstę do nieba

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Jerzy Gruza miał poważny wypadek, trafił na OIOM. Wiadomo, w jakim stanie jest kultowy reżyser

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News