Andrzej Duda. wikipediaŹródło: wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 31 Grudnia 2019

Andrzej Duda ignoruje sprawę pokrzywdzonego pracownika. Jest apel

Andrzej Duda jest adresatem listu, sporządzonego przez Związkową Alternatywę. Autorzy domagają się interwencji w sprawie pracownika Poczty Polskiej. Póki co spotykają się z ignorancją.

Piotr Moniuszko od parunastu lat pozostawał liderem Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty. Jak podkreślają związkowcy, ma 11-letniego syna, którego wychowuje samotnie. Trzy miesiące temu został dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Powodem był jego wpis na Facebooku, w którym pisał o możliwym ogłoszeniu upadłości przez Pocztę Polską SA.

Smutny koniec króla komedii z czasów PRL. Żona nie zdążyła go pożegnaćSmutny koniec króla komedii z czasów PRL. Żona nie zdążyła go pożegnaćCzytaj dalej

- Rozpowszechnianie powyższej informacji w sposób oczywisty uderza w renomę i wiarygodność Spółki jako przesiębiorcy, lidera na rynku usług pocztowych oraz operatora wyznaczonego, a także instytucji zaufania publicznego dla milionów klientów, jej relacje z kontrahentami gospodarczymi i klientami - czytamy w wypowiedzeniu umowy, jakie otrzymał Moniuszko.

Andrzej Duda milczy

Przed świętami Związkowa Alternatywa wystosowała pismo do prezydenta z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie.

- Pan Prezydent nam napisał, że bardzo nas szanuje, ale nic nie zrobi, bo to nie jego sprawa i nie jego kompetencje. Andrzej Duda nie miał podobnych wątpliwości, gdy przed końcem procesu ułaskawiał swojego kolegę, Mariusza Kamińskiego albo gdy blokował zaprzysiężenie legalnie wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Kilka dni temu znalazł też czas, aby spotkać się z Janem Śpiewakiem. Gdy trzeba pomóc zwolnionemu dyscyplinarnie pracownikowi, to nagle okazuje się, że prezydent nic nie może - tłumaczy Piotr Szumlewicz przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Związkowcy apelowali również do Jacka Sasina, ale bez rezultatu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć

3. "Mamy dowody na to, że TVP rozpowszechnia treści przestępcze". Telewizja Polska może mieć bardzo poważne kłopoty

4. Specyficzna uroczystość w polskiej podstawówce. Dzieci przebrane w pasiaki, gazowanie

5. Ciemna strona kardynała Dziwisza. Będzie musiał tłumaczyć się z przeszłości

6. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News