Andrzej Duda
Źródło: LUDOVIC MARIN/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Lutego 2020

Andrzej Duda ma nowe uzależnienie? Dziwny przetarg w kancelarii

Andrzej Duda i jego pracownicy cierpią z powodu senności? Z nudów czy przepracowania? A może to nowe uzależnienie prezydenta i jego partyjnych kolegów? Bowiem Kancelaria Prezydenta zaopatruje się w tysiące energetyków. Skąd takie zapotrzebowanie?

Jak się dowiadujemy, Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy zamawia w przetargu ponad 10 tys. napojów energetycznych. "W Pałacu panuje senna atmosfera"? - zastanawiają się internauci. Pytanie też, czy powodem tego jest zwykła nuda czy może raczej przepracowanie, gdyż praca tam jest tak wymagająca i ciężka. Do tego dochodzi jeszcze duża odpowiedzialność i stres. Przez to wszystko może zabraknąć czasu na sen i w każdej chwili może też przyjść zmęczenie. Prezydent jakiś czas temu zapewniał, że poświęca dużo czasu pracy i nauce.

- Ja pracuję cały czas, naprawdę, ja się cały czas czegoś uczę, bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie kiedy jadę, ja się uczę w samolocie kiedy lecę - mówił prezydent Duda podczas jednego z wystąpień publicznych. Nagranie to zrobiło wówczas prawdziwą furorę w sieci.

Gdzie pracuje Marta Kaczyńska? Wiemy na czym zarabiaGdzie pracuje Marta Kaczyńska? Wiemy na czym zarabiaCzytaj dalej

Andrzej Duda i jego kancelaria ma zapotrzebowanie na energetyki. Senność i chęć dodania sobie skrzydeł? "Kto to wszystko wypije?"

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" Wiktor Ferfecki zwrócił uwagę na bardzo ciekawe zamówienia w przetargu w Kancelarii Prezydenta. Chodzi o zamówienie na 10100 napojów typu "Red Bull", 400 typu "Red Bull Light" i 1000 typu "Tiger".

Ferfecki napisał o tym w mediach społecznościowych w żartobliwym tonie, pytając: "czy rzeczywiście w Pałacu panuje tak senna atmosfera? I kto to wszystko wypije?!". Internauci prześmiewczo odpowiadali, że może prezydent i jego pracownicy chcą w ten sposób "dodać sobie skrzydeł, bo ostatnio raczej pikują w dół". Ferfecki na koniec wpisu dodał humorystycznie: "Kto to wszystko wypije?!".

"Kancelaria Prezydenta kupuje w przetargu 10 tys. Red Bulli. Czy rzeczywiście w Pałacu panuje tak senna atmosfera? I kto to wszystko wypije?!" - zastanawiał się jakiś czas temu na Twitterze dziennikarz "Rzeczpospolitej" Wiktor Ferfecki.

Tymczasem przypominamy, że badania amerykańskich naukowców wykazały, iż energetyki mogą być śmiertelnie groźne dla naszego zdrowia. Eksperyment na grupie studentów medycyny dowiódł, że wypicie dwóch puszek takich napojów dwukrotnie zmniejsza średnicę naczyń krwionośnych, co może doprowadzić do zawału czy udaru mózgu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Teraz prawo jazdy stracisz od ręki. Wystarczy popełnić jeden błąd

2. Pracownica hostelu nie wytrzymała. Opowiedziała o najbardziej żenującej sytuacji, jaką przeżyła

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Dramatyczne doniesienia o mamie Madzi. Kwestią czasu było, aż do tego dojdzie