Andrzej Duda. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 30 Lipca 2020

Andrzej Duda pojawił się na pilnej konferencji prasowej. Niespodziewane wystąpienie prezydenta, opowiedział o specjalnym spotkaniu

Andrzej Duda spotkał się dziś z Rafałem Trzaskowskim. Do spotkania doszło w Pałacu Prezydenckim. Następnie obaj politycy wyszli do dziennikarzy na osobne konferencje prasowe.

Pierwotnie spotkanie zostało zaproponowane przez prezydenta Dudę w trakcie wieczoru wyborczego. Rafał Trzaskowski zaapelował wtedy do prezydenta o przełożenie go na inny termin, po ogłoszeniu wyników wyborczych, uzasadniając, że różnica pomiędzy kandydatami jest niewielka i nie gwarantuje nikomu zwycięstwa.

Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasaCzytaj dalej

Andrzej Duda na konferencji

Prezydent rozpoczął swoją konferencję od przytyku pod adresem Trzaskowskiego, właśnie z powodu nieprzyjęcia pierwszego zaproszenia. Stwierdził również, że taki rodzaj spotkań, w dniu wyborów mógłby wejść do tradycji polskiej polityki. W trakcie konferencji Andrzej Duda podkreślał, jak istotne stało się obecnie przywrócenie zgody narodowej i gesty pojednania, takie jak dzisiejsze spotkanie z prezydentem Warszawy.

Wszystkie romanse Jacka Kurskiego. Wielu może się zdziwić, co na swoim koncie ma prezes TVPWszystkie romanse Jacka Kurskiego. Wielu może się zdziwić, co na swoim koncie ma prezes TVPCzytaj dalej

Równolegle do konferencji prezydenta z dziennikarzami spotkał się również Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy wyraził zadowolenie ze spotkania z prezydentem, które określił jako "merytoryczne". Wskazał ponadto, że ma nadzieję, iż do takich merytorycznych spotkań pomiędzy politykami będzie dochodziło częściej. Podkreślił, że z prezydentem nie zgadzają się w wielu fundamentalnych kwestiach, jednak ma nadzieję, że druga kadencja Andrzeja Dudy będzie miała bardziej pojednawczy charakter.

Ani Andrzej Duda ani Rafał Trzaskowski nie wskazali niestety żadnych konstruktywnych inicjatyw wynikających ze spotkania. Wcześniej Rafał Trzaskowski zapowiedział próbę namówienia prezydenta do inicjatywy ustawodawczej w sprawie pieniędzy dla samorządów znajdujących się obecnie w ciężkiej sytuacji finansowej w związku z pandemią koronawirusa oraz wcześniejszymi działaniami rządu, które mocno uderzyły w ich budżety.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!