andrzej duda. Zuma / SplashNews.com/East NewsŹródło: Zuma / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 30 Kwietnia 2020

Andrzej Duda ciągle w formie. Opowiedział w Q&A: "Mam do tej karkówki dostarczyć napoje chmielowe"

Andrzej Duda dobrze się bawi w sieci. Wygłupy na TikToku, a teraz Q&A. Prezydent sugeruje, że napiłby się mocniejszego trunku z internautą.

Media społecznościowe to już nie tylko rozrywka, można w nich prowadzić całkiem skuteczną kampanie polityczną. Wie o tym wielu polityków, także prezydent Andrzej Duda. Niedawno założył sobie Tik Toka, co spotkało się z niemałą krytyką. Prezydentowi zarzucono brak powagi. Polityk nie zwalnia jednak tempa, postanowił odpowiadać na żywo na pytania internautów.

3,5-letni Kacperek nadal nie odnaleziony. Opublikowano film z miejsca poszukiwań, poruszający widok i dramatyczny materiał dziennikarza WP3,5-letni Kacperek nadal nie odnaleziony. Opublikowano film z miejsca poszukiwań, poruszający widok i dramatyczny materiał dziennikarza WPCzytaj dalej

Andrzej Duda zagrał z internautami w Q&A

"Czy po kwarantannie wpadnie pan do mnie na grilla na karkówkę"- zapytał pan Michał. Uradowany prezydent sie zgodził, a nawet niebezpośrednio zasugerował zakup alkoholu. Dziennikarz WP, Michał Wróblewski zasugerował na Twitterze, że w obliczu takich zabaw jak Q&A, wywiady są zbędne.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagłe wznowienie akcji, Kacperek poszukiwany 3 dobę. Gdzie jest 3,5-letni chłopczyk?
2. 76-latka skręcała w lewo, wjechała pod samochód. Reanimacja na ulicy, kobieta nie żyje

Prezydent w czasie rozmowy z internautami przyznał, że sam nie jest objęty kwarantanną, nie miał bowiem kontaktu z osobą zarażoną. Internaucie z kolei polecił, aby grilla zrobił teraz z rodziną. Nie zapomniał wspomnieć o obowiązujących przepisach i nawoływał do ich respektowania.

To nie pierwsza taka akcja obecnego Dudy. W marcu tego roku założył konto na TikToku, opowiadał tam o turnieju gier komputerowych Granantanna Cup. Spotkało sie to z niezbyt przychylną opinią. W czasie gdy prezydent zabawiał młodzież w popularnej aplikacji, ważyły się losy państwa. Owładnięta epidemią Polska czekała raczej na zdecydowane kroki głowy państwa, a nie harce w mediach społecznościowych. "Czy do końca kwarantanny założy pan Tindera?"- dopytywali internauci na Twitterze.

Od głowy państwa wymagamy powagi, chociaż odrobina humory jeszcze nikomu nie zagroziła. Kontakt z wyborcami jest ważny, skracanie dystansu też, chociaż można przesadzić. Przesada wkradła w działania Andrzeja Dudy. Każde tego typu działanie to przemyślany krok spin doktorów. Tym razem zrobili o kilka kroków za dużo. Chcieli pokazać mniej oficjalną twarz głowy państwa, a narazili go na śmieszność. Może jego działalność w mediach społecznościowych byłaby nawet zabawna, gdyby nie katastrofy z którymi zmaga się dzisiaj Polska i świat.

Szczegół ten jako pierwsza wyłapała redakcja "Do Rzeczy".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany wirusolog wygłosił opinię różniącą się od zdania WHO. Mowa o odporności na ponowne zakażenie
  2. Biedronka z przytłaczającą okazją. Połowę zakupów dostaniesz za darmo
  3. Nie żyje wielki Polak, były żołnierz AK. Znał pewną tajemnicę, o której wie niewielu
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Była dziennikarka TVP przechodzi ciężkie chwile. Prześladowano ją, dużo straciła, sprawa jest poważna
  6. "Odmrożenie granic" w Polsce. Minister wyjawiła szczegóły i podała jeden termin
  7. Źródło: [Do Rzeczy]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News