Andrzej Duda powinien zacząć się martwić.. (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/ Michał JózefaciukŹródło: (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/ Michał Józefaciuk
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Maja 2020

Andrzej Duda ma, o co się martwić. Sondaż nie pozostawia złudzeń, przewaga ekspresowo topnieje

Andrzej Duda musi stanąć w szranki z bardzo wymagającymi kontrkandydatami. Do niedawna Szymona Hołowni i Władysław Kosiniak-Kamysz walczyli o drugą turę wyborów z obecnym prezydentem. Teraz dołączył do nich Rafał Trzaskowski. Zastąpił on Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyścigu do Pałacu Namiestnikowskiego.

Wybory prezydenckie są jednym z najbardziej dynamicznych wydarzeń w naszym kraju. Pandemia koronawirusa znacznie się do tego przyczyniła. Nie znamy daty oraz sposobu przeprowadzenia całego przedsięwzięcia. Wciąż jednak przeprowadzane są badania opinii publicznej. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Ostatnie przetasowania na scenie politycznej poważnie wpłynęły na wyborców Andrzeja Dudy. Wiemy już, że głosowanie nie zakończy się w pierwszej turze.

Dzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyDzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyCzytaj dalej

Andrzej Duda znalazł się w zagrożonej pozycji

Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu reprezentant Platformy Obywatelskiej nie miał szans na zajęcie, choćby trzeciego miejsca w nadchodzącym głosowaniu. Dzięki zablokowaniu przez Senat idei wyborów korespondencyjnych umożliwiono szybką wymianę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego. Decyzja ta dała partii wiatru w skrzydła. Andrzej Duda może zacząć się martwić. Według ostatniego sondażu na zlecenie SE, w drugiej turze do obecnego prezydenta brakuje Trzaskowskiemu zaledwie dwóch punktów procentowych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane chwilę przed zniesieniem obostrzeń. Kolejne zgony
2. Polacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronić

Wszystko wskazuje na to, że szybka zamiana na opozycji wywróciła scenę polityczną do góry nogami. Jeśli Andrzej Duda spotka się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej, może znaleźć się w poważnych tarapatach. Według danych SE aż 48.68 % respondentów wskazała Rafała Trzaskowskiego. Przewagę nad nim wciąż utrzymuje przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Różnica między nimi jest jednak minimalna. Jedynie 51.32% wskazuje Dudę, jako swojego kandydata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Światowa Organizacja Meteorologiczna ostrzega cały świat. Co nas czeka latem?
  2. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Nowe wytyczne na wakacje. Jak będzie wyglądał wypoczynek na plażach i kąpieliskach?

Źródło: [Super Express]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News