Andrzej Duda. Wikimedia Commons/Radosław CzarneckiŹródło: Wikimedia Commons/Radosław Czarnecki
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Kwietnia 2020

Opublikowano niecodzienny list Andrzeja Dudy. Zawiera pilny apel, trafi do szczególnej grupy działaczy

Andrzej Duda postanowił wykorzystać swoją pozycję, aby wznieść kolejny, bardzo pilny apel skierowany do bardzo wpływowej grupy. Prezydent wystosował list, w którym poddaje rozwadze przyszłość naszego kontynentu po pandemii koronawirusa.

Wielu z nas zaczyna zadawać sobie pytanie, jak będzie wyglądał nasz świat, kiedy epidemia COVID-19 dobiegnie końca. Sprawa ta stała się przedmiotem nietypowego listu, który prezydent, Andrzej Duda postanowił wystosować do państw Unii Europejskiej. W swoim apelu podnosi kwestię współpracy międzynarodowej, wsparcia podczas zwalczania kryzysu gospodarczego czy integracji europejskiej. Wyodrębnił on 5 podstawowych aspektów, którymi partnerskie państwa powinny zająć się priorytetowo.

Dramatyczna relacja cioci 3,5-letniego Kacperka. Te słowa poruszą nawet najtwardsze sercaDramatyczna relacja cioci 3,5-letniego Kacperka. Te słowa poruszą nawet najtwardsze sercaCzytaj dalej

Andrzej Duda: Wyjątkowy apel o współpracę państw europejskich

W swoim liście wyjaśnił, że dla rządzących podstawowym zadaniem jest ochrona zdrowia i życia obywateli nawet kosztem spadku PKB. Deklaruje, że w przyszłości na pewno uda się je odpracować. Wskazuje, że nadszedł czas debaty nad przyszłosćia całej Europy po zwalczeniu pandemii. Tłumaczy, że dzięki solidarności udało się uratować juz niejedno życie na naszym kontynencie. Andrzej Duda zaproponował wprowadzenie europejskich mechanizmów zebezpieczenia medycznego oraz realizację wspólnych badań naukowych z zakresu między innymi biotechnologii. 

"Efektem tego powinien być przejrzysty podział obowiązków między państwami. Ma to tym większe znaczenie, że epidemiolodzy już ostrzegają, że w przyszłości podobne sytuacje mogą się powtórzyć." - możemy przeczytać w liście wystosowanym przez Prezydenta. Wskazuje on również potrzebę zadbania o proces zrównoważonego rozwoju między państwami Europy. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziennikarz TVP pokazał na antenie, jak oddać głos. Internauci mają używanie
2. Pilna akcja służb na Nowogrodzkiej. Na miejscu 8 zastępów straży pożarnej i grupa chemiczna

Prezydent Andrzej Duda proponuje również skrócenie łańcucha dostaw między krajami oraz skierowanie naszych środków finansowych na utworzenie dodatkowego instrumentu inwestycyjnego, który w opinii pełniącego urząd głowy państwa łączyłby cele równościowe oraz spójnościowe. Uważa, że Europa znów musi stać się nowoczesnym warsztatem produkcyjnym dostosowanym do wymogów społeczności. Duda apeluje również o ciągłe egzekwowanie prawa międzynarodowego, które zapewnia nam bezpieczną i pokojową Europę narodów bez żadnych stref wpływów. 

"Potraktujmy ten obecny czas jako wyzwanie, któremu musimy sprostać z myślą o przyszłych pokoleniach." - Czytamy w ostatnim zdaniu listu Andrzeja Dudy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa
  2. Żłobki i przedszkola od 6 maja, ale duże polskie miasto mówi "nie". Prezydent porównuje do szaleństwa
  3. Polscy turyści wrócili na szlaki. W sieci pojawiły się oburzające zdjęcia i nie chodzi o tłumy
  4. W Polsce już nie rodzi się więcej dzieci? Stan sprzed programu 500 plus
  5. Ktoś celowo zniszczył samochód, którym pielęgniarka jeździła do szpitala. Karygodne zdarzenie w Gliwicach
  6. Genialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radości