Andrzej Duda zajmuje stanowisko. Youtube.com/andrzejduda
Źródło: Youtube.com/andrzejduda
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 27 Października 2020

Jakie jest stanowisko Andrzeja Dudy ws. wyroku TK? Wymowna reakcja prezydenta w internecie, ujawniamy

Andrzej Duda w bardzo nietypowy sposób "zabrał głos" w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji eugenicznej. Swoją opinię na temat sprawy, która wywołała falę protestów w całej Polsce wyraził... "lajkiem" na Instagramie.

Trzeba przyznać, że Andrzej Duda wie, jak w oryginalny sposób wyrazić myśl. Mimo że oficjalnie ani premier ani prezydent nie zajęli stanowiska w sprawie kontrowersyjnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, głowa państwa postanowiła zaznaczyć swoją obecność w dyskusji. Cóż, w bardzo nietypowy jak na powagę sytuacji sposób.

Julia Przyłębska przerwała milczenie ws. wyroku TK. Oburzająca wypowiedź, wielu Polaków będzie wściekłychJulia Przyłębska przerwała milczenie ws. wyroku TK. Oburzająca wypowiedź, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

Andrzej Duda lubi to

Czwartkowe postanowienie Trybunału Konstytucyjnego wstrząsnęło całym krajem. Decyzja o podważeniu jednego z trzech założeń obowiązującego od 1993 r. tzw. kompromisu aborcyjnego doprowadziła do wybuchu protestów na terenie całego kraju.

Strajk Kobiet, inicjatywa dotycząca walki o prawa człowieka, zjednoczyła pod jednym wspólnym sztandarem wszystkich, którzy nie chcą pozwolić, by odebrano im możliwość decydowania o własnym ciele. Zdeterminowany tłum postanowił głośno wyrazić swój sprzeciw.

Protesty zdesperowanych kobiet są obecnie głównym tematem przewijającym się w mediach, również tych społecznościowych. Swoje poparcie dla idei głoszonych przez demonstrantów ogłosiło wiele ważnych osobistości polskiego życia publicznego. Politycy, reprezentanci kultury i rozrywki oraz dziennikarze prześcigają się w publikowaniu coraz to nowszych wyrazów uznania dla protestujących.

Tym bardziej zadziwiający wydaje się brak oficjalnego stanowiska ze strony dwóch najważniejszych osób w państwie: premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Okazuje się jednak, że ten drugi w pewnym sensie odniósł się panującej w kraju sytuacji.

TVP Info pożegna się z czołowym dziennikarzem? Na żywo wyraził swoje zdanie o decyzji TKTVP Info pożegna się z czołowym dziennikarzem? Na żywo wyraził swoje zdanie o decyzji TKCzytaj dalej

Prezydent daje znak życia

Przebywający obecnie na kwarantannie prezydent Andrzej Duda postanowił ustosunkować się do decyzji Trybunału Konstytucyjnego w bardzo nietypowy sposób.

Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, Małgorzata Kożuchowska opublikowała na swoim koncie na Instagramie bardzo wyważony wpis, w którym przedstawia swoją opinię na temat obecnej sytuacji polityczno-społecznej.

"Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam." - czytamy w jej wpisie .

Wpis polubiony przez Andrzeja Dudę

Zdjęcie przedstawia wpis pochodzący z Instagrama Małgorzaty Kożuchowskiej (instagram.com/malgorzatakozuchowska_)

DZISIAJ GRZEJE: 1.Samochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policję
2. Jeden ruch NBP i stabilność finansowa legnie w gruzach. Ekspert ostrzega Polaków
3. Czy protestującym wolno przeklinać? Kuriozalny spór przykrywa poważną sprawę (OPINIA)

Obszerną wypowiedź dotyczącą decyzji TK ws. aborcji polubili na Instagramie aktorki m.in. Janusz Palikot, Monika Olejnik i... Andrzej Duda! Ten zaskakujący gest ze strony prezydenta został szybko zauważony przez obserwatorów mediów społecznościowych artystki.

Czy zatem możemy uznać, że Andrzej Duda jest przeciwnikiem "odbierania wolności", którą zasugerowała w swoim wpisie aktorka? Nie można jednoznacznie tego założyć, ale jeśli w taki dyskretny sposób rządzący wyrażają swoje opinie na tak fundamentalne tematy jak prawo do aborcji eugenicznej to jest to postawa dość nietuzinkowa. Nie pozostaje nam nic innego, jak zacząć sprawdzać jakie wpisy znanych polskich celebrytów "lubi" premier Mateusz Morawiecki.

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się screen urywka nagrania "Andrzej Duda na Prima Aprilis", dostępny na platformie YouTube.com/Andrzej Duda

Popularna amerykańska piosenkarka Miley Cyrus stanęła w obronie polskich kobiet. Nagłośniła sytuację w internecie, wstyd na cały światPopularna amerykańska piosenkarka Miley Cyrus stanęła w obronie polskich kobiet. Nagłośniła sytuację w internecie, wstyd na cały światCzytaj dalej

źródło: onet.pl, instagram.com/malgorzatakozuchowska_

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Polacy wyjadą na cmentarze i zastaną zamknięte bramy? Czasu jest coraz mniej, słowa eksperta niepokoją
  2. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  6. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający