Andrzej Duda prezydent. Flickr / Piotr DrabikŹródło: Flickr / Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 27 Sierpnia 2020

Co się dzieje z Andrzejem Dudą? Zaskakujące, niepokojące informacje

Andrzej Duda stał się bohaterem zaskakujących słów posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej Tomasza Treli. Jak stwierdził w programie "Wywiad Polityczny" TOK FM, "pan prezydent zginął". Jego zdaniem głowa państwa miała w ostatnim czasie nabrać wody w usta i całkowicie usunąć się ze świecznika, choć jest niezwykle potrzebna.

Andrzej Duda od wygranej w tegorocznych wyborach prezydenckich wywołuje niesłabnące emocje. Wielu komentatorów polskiego życia społecznego twierdziło bowiem, iż druga kadencja da mu szansę na całkowite uniezależnienie się od obozu Zjednoczonej Prawicy i prowadzenie własnej, w pełni autonomicznej polityki. Obecnie wiemy już jednak, że Duda bardzo blisko współpracuje z Prawem i Sprawiedliwością. Co więcej, w ostatnim czasie udowodniono, iż nie cieszy się w partii, z której się wywodzi, dużym posłuchem. Mimo jego wcześniejszych apeli i stawianych warunków Jacek Kurski powrócił bowiem do władzy w Telewizji Polskiej i znów ma bezpośredni wpływ na kształt tego, co dzieje się na wizji.

Groźny incydent z udziałem artystki znanej z serialu Klan. Niepokojące doniesienia, teraz ostrzega fanówGroźny incydent z udziałem artystki znanej z serialu Klan. Niepokojące doniesienia, teraz ostrzega fanówCzytaj dalej

Andrzej Duda zniknął?

Praca wykonywana przez Dudę na rzecz Polski stała się jednym z ważnych tematów rozmowy Karoliny Lewickiej z posłem SLD Tomaszem Trelą w programie "Wywiad Polityczny" na antenie TOK FM. Polityk został zapytany o to, czy prezydent odpowiedział na apel Lewicy ws. zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w kontekście bieżącej sytuacji na Białorusi. Odpowiedź działacza okazała się naprawdę zaskakująca.

PKO BP ma specjalną propozycję. Czasu na podjęcie decyzji nie zostało wielePKO BP ma specjalną propozycję. Czasu na podjęcie decyzji nie zostało wieleCzytaj dalej

"Nie ma nic, bo pan prezydent zginął. 10 dni temu wydał oświadczenie w tej kwestii, a potem ślad po nim zaginął. Nikt go nie wiedział i nie słyszał", stwierdził Trela. W odpowiedzi dziennikarka zaznaczyła, że Andrzej Duda powołał przecież w ostatnich dniach nowych ministrów zdrowia oraz spraw zagranicznych. Podpisał także szereg ustaw. Poseł Lewicy nie zamierzał jednak odpuścić.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe rewelacje o matce Kaczyńskich po latach ujawnione przez "SE". Nigdy wcześniej nieznana historia
2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna
3. Minister zakażony koronawirusem. Od lat jest bliskim współpracownikiem prezydenta

"A no tak, widziano go w środę w rękawiczkach i maseczce jak powołuje homofoba Zbigniewa Raua na stanowisko szefa MSZ. Toteż nie było go 10 dni, pojawił się i dalej go nie ma. To, co robi pan prezydent, jest zadziwiające", powiedział stanowczo Trela. Poseł podkreślił także, iż kryzys polityczny na Białorusi skłonił do działania między innymi premiera Mateusza Morawieckiego, który zwołał w tej sprawie specjalne spotkanie. "A prezydent, wybrany kilka tygodni temu, nabrał wody w usta. To zastanawiające, czy on nie wie co zrobić, czy nie ma zgody politycznej na działanie. To powinna być jego inicjatywa. (...) prezydenta nie ma. Wręcza tylko aparatowi władzy nominacje zgodnie z wolą posła Kaczyńskiego, a w sprawach kluczowych nabiera wody w usta i się nie odzywa", stwierdził działacz. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przykre wiadomości z Mazowsza, jest źle. Strefa czerwona i żółta w województwie
  2. Kaczyński powiedział, że PiS nigdy nie odda władzy? Słowa krążą w sieci
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Zatrważające sceny w Gdańsku. Nie miał litości. Wszystko rozegrało się na oczach turystów

Źródło: TOK FM