Andrzej Duda. Wikipedia/Jakub Szymczuk
Źródło: Wikipedia/Jakub Szymczuk
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Lutego 2020

Dwa razy sprawdzaliśmy, czy naprawdę to napisał. W internecie nic nie ginie, choć Duda może chcieć usunąć swój wpis

Andrzej Duda jakiś czas temu postanowił pozbyć się konta, z którego korzystał w okresie kampanii 2015 roku. Media mimo jego starań obiegły wysyłane przez niego 5 lat temu tweety. Okazuje się, że na koncie, z którego obecnie korzysta, również znajduje się kilka smaczków.

Przypominamy, że jakiś czas temu media obiegły informacje o usunięciu twitterowego konta Dudy z czasu kampanii prezydenckiej 2015 roku. Sprawę nagłośnił autor bloga "Piknik na skraju głupoty". Co 5 lat temu pisał ówczesny kandydat na prezydenta?

Aleksander Kwaśniewski wydał stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich. Można się było spodziewać?Aleksander Kwaśniewski wydał stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich. Można się było spodziewać?Czytaj dalej

"Pamiętajmy kto przez ostatnie pięć lat podpisywał ustawy rządowe, w tym 13 ustaw wprowadzających 21 podwyżek", "Kto nie jest wrażliwy na krzywdę zwierząt, ten zazwyczaj nie jest również wrażliwy na krzywdę ludzi" - to tylko próbka starych wpisów Dudy.

Okazuje się, że aby znaleźć wpisy, których prezydent zapewne się dziś wstydzi, nie trzeba przekopywać screenów z jego starego konta.

Andrzej Duda w niejednoznacznych słowach o Donaldzie Tusku

- Tusk przed księdzem klękał nie będzie ale przed gejem - owszem - czytamy we wpisie Dudy z 7 marca 2013.

O co dokładnie mogło chodzić Dudzie? Na początku 2013 roku w Sejmie głosowano nad ustawą o związkach partnerskich. Jak łatwo się domyślić, doszło do wyjątkowo żarliwej dyskusji. Jarosław Gowin, który wówczas był minister sprawiedliwości w rządzie Platformy Obywatelskiej ocenił ustawę, jako niezgodną z konstytucją. Do jego słów odniósł się Tusk, który w tamtej chwili był jego przełożonym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Impreza firmowa w kostnicy z pokazem bez ubrań na czele. Szef słono zapłaci
2. Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środka

- Nie ma stanowiska instytucji rządowych w tej sprawie z jednego oczywistego względu, ponieważ w rządzie są politycy prezentujący różne poglądy w tej kwestii - komentował Tusk.

Czy dokładnie do tego wystąpienia odniósł się w swoim tweecie Duda? Komentarze pod jego wpisem nie pomagają w rekonstrukcji zdarzeń. Wiele z nich nie nadaje się do cytowania. Pewne jest jednak, że dziś, starającemu się budować pokojowy wizerunek prezydentowi, podobny wpis nie przeszedłby przez palce.

Andrzej Duda w starym tweecie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra przez dłuższy czas
  2. Za psa musisz zapłacić do 30 kwietnia. Chyba, że należysz do jednej z pięciu grup
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Kraj sąsiadujący z Polską wprowadza stan wyjątkowy. Zatwierdzono propozycję Ministerstwa