Andrzej Duda 500 plus. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Kwietnia 2020

Emocjonalna deklaracja prezydenta Dudy. Chodzi o 500 plus, czego można się spodziewać?

Andrzej Duda został dziś zaproszony do programu "Gość Wiadomości" na antenie TVP. Prezydent odniósł się do kwestii przyszłości programu Rodzina 500 plus. Jego odpowiedź okazała się wyjątkowo emocjonalna.

Prezydent Duda był dzisiejszym gościem Wiadomości TVP. Prezydent rozmawiał z Danutą Holecką głównie o kondycji krajowej gospodarki w czasie pandemii. Został jednak zapytany także o przyszłość programu Rodzina 500 plus. Jak wskazał, obie te kwestie są ze sobą silnie połączone.

Pojawił się ważny apel ws. przełożenia wyborów. Pojawił się ważny apel ws. przełożenia wyborów. "Jeśli uratujemy choćby jedno życie, warto"Czytaj dalej

- Bo przecież one trafiają do rodzin, a rodziny te pieniądze wydają, wydają je na zakupy, a w związku z tym napędzają w Polsce koniunkturę. To właśnie na tej koniunkturze opierał się dotychczasowy nasz wzrost gospodarczy w ogromnej mierze. Na tym właśnie popycie komsumpcyjnym, który był wygenerowany także programem 500 plus - powiedział Duda w bardzo emocjonalny sposób.

Andrzej Duda o 500 plus

Prezydent podkreślił rolę programu dla tych rodzin, w których ktoś traci pracę lub ma czasowe problemy finansowe, powodowane kryzysem. Jak stwierdził, dla domostw w trudnej sytuacji świadczenie ma znaczenie "fundamentalne" i pozwala zachować pewność, że uda im się przetrwać kolejny miesiąc.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rząd zmienia plany ws. pieniędzy dla rodziców? Money: Chcą wprowadzić "zorganizowaną opiekę dla dzieci"
2. Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Sanepid zarządził kwarantannę

- Absolutnie nigdy nie zgodzę się, dopóki to będzie polegało na mojej decyzji, aby te pieniądze zostały polskim rodzinom odebrane. (...) Nie ma takiej mowy, aby one zostały odebrane polskim rodzinom, aby one zostały odebrane polskiej gospodarce. (...) Najlepszym programem wsparcia polskiej gospodarki jest program wsparcia polskiej rodziny, która w polskiej gospodarce te pieniądze wydaje. Lepszego programu wsparcia nie ma. Wspierana jest w ten sposób polska rodzina, wspierane jest polskie dziecko, a w efekcie wspierana jest polska gospodarka zwłaszcza w trudnych czasach. (...) Ja się nigdy na to, żeby polskim rodzinom te pieniądze odebrać nie zgodzę. Dopóki ta decyzja jest moich rękach, dopóki ja jestem prezydentem mojego podpisu pod odebraniem świadczeń 500 plus nigdy nie będzie - podkreślił Duda, podnosząc głos.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące ostrzeżenia lekarzy. Wirus może powodować udary u osób w średnim wieku
  2. Biedronka wprowadza wyjątkowe produkty. Rewolucyjny krok sieci, wielu będzie zachwyconych
  3. Wulgarnie obraził Jerzego Owsiaka publicznie. Teraz odpowie za to przed sądem
  4. Klienci polskiego banku zagrożeni. Ważne ostrzeżenie, można stracić pieniądze
  5. Jest szansa dla zakażonych w ciężkim stanie, przetaczanie osocza. Rewolucyjna metoda w szpitalu w Szczecinie
  6. Podano porażające przyczyny ogromnego pożaru na północy Polski. Największa tragedia w Polsce opanowana

Źródła: Wiadomości TVP / RMF FM