Andrzej Duda oddaje osocze. twitter.com/andrzejdudaŹródło: twitter.com/andrzejduda
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 23 Listopada 2020

Nagle prezydent zebrał się na wielki gest. Namawia do tego innych, którzy już są "po"

Andrzej Duda ma już za sobą kwarantannę wynikłą z faktu zakażenia się przez niego koronawirusem. Wszystko wskazuje na to, że prezydent zdążył już dojść do zdrowia. Teraz zachęca internautów do oddawania osocza, które może przydać się w walce z Covid-19.

Andrzej Duda apeluje do osób, które podobnie jak on, przechorowały już koronawirusa. Prezydent prosi o oddawanie osocza, które będzie wykorzystane podczas terapii osób wciąż zmagających się z chorobą.

Plugawe i skandaliczne zachowanie Plugawe i skandaliczne zachowanie "Wiadomości" TVP. Nie chcecie wiedzieć do czego porównali kobiety, wstyd na cały światCzytaj dalej

 Andrzej Duda zdrowy i w pełni sił

"Wyzdrowiałem!" - tymi słowami Andrzej Duda zaczyna swój krótki filmik, który opublikował na Twitterze. Zobaczyć możemy na nim prezydenta, który pojawił się w jednej z placówek medycznych, by podzielić się tak cennym w obecnej sytuacji osoczem

Informacja o zakażeniu się prezydenta RP koronawirusem spadła na Polaków jak grom z jasnego nieba. 24 października poinformował o tym jego rzecznik Błażej Spychalski, niedługo później sam Andrzej Duda nagrał filmik, w którym opowiadał o swoich odczuciach względem choroby. 

- Jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwam żadnych symptomów, nawet tych najbardziej typowych, jak zanik węchu i smaku. Czuję się dobrze, ale wynik testu jest jednoznaczny - opowiadał wtedy prezydent. 

Choć Andrzej Duda przekonywał, że na samopoczucie nie narzeka, cały kraj wstrzymał oddech. Na obowiązkową kwarantannę prezydent musiał się wszak udać w okresie, w którym właśnie rozpoczynały się niepokoje w kraju związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji embriopatologicznej i wynikające z niej protesty.

4 listopada rzecznik Andrzeja Dudy poinformował jednak o zakończeniu izolacji prezydenta i jego powrocie do obowiązków. Zdrowego i w pełni sił mogliśmy zobaczyć go na filmiku, który zamieścił na Twitterze. 

Apel o oddawanie osocza

Ewa Farna także ciężko chorowała. Teraz postanowiła skomentować, jak rozpoznać objawyEwa Farna także ciężko chorowała. Teraz postanowiła skomentować, jak rozpoznać objawyCzytaj dalej

Ozdrowiały prezydent stawił się w ośrodku krwiodawstwa by podzielić się z potrzebującymi swoim osoczem. Jest ono o tyle cenne, że będzie bardzo pomocne w terapii osób wciąż zmagających się z efektami zakażenia koronawirusem. Dlatego tak ważne jest, by osoby, które przeszły chorobę, zgłaszały się do placówek medycznych. 

O to też apeluje Andrzej Duda w zamieszczonym przezeń na Twitterze nagraniu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

"Przyszedłem dzisiaj tutaj do poradni krwiodawstwa, po to właśnie aby to osocze oddać. I chciałem wszystkich państwa z całego serca zachęcić, wszystkich ozdrowieńców, tak jak ja, do tego aby sprawdzili czy te przeciwciała posiadają, czy nie, a jeżeli posiadają, jeżeli będzie ku temu zgoda odpowiednich służb medycznych, oddali swoje osocze po to, żeby pomagać innym" - mówi Andrzej Duda. 

Sytuacja epidemiczna w kraju nie napawa optymizmem. Dziś stwierdzono 15 002 nowych przypadków zakażeń i 156 kolejnych zgonów wywołanych przez Covid-19. 

Zdjęcie wyróżniające jest screenem nagrania zamieszczonego na Twitterze Andrzeja Dudy (twitter.com/andrzejduda)

źródło: polsatnews.pl, wp.pl, twitter.com/andrzejduda

Nagle prezydent zebrał się na wielki gest. Namawia do tego innych, którzy już są Nagle prezydent zebrał się na wielki gest. Namawia do tego innych, którzy już są "po"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"