Andrzej Duda pochwalił w sieci oskarżanego o tuszowanie pedofilii hierarchę.. Wikimedia Commons/Jakub Szymczuk (CC BY-SA 4.0)Źródło: Wikimedia Commons/Jakub Szymczuk (CC BY-SA 4.0)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Listopada 2020

Andrzej Duda powołał się na księdza oskarżanego o tuszowanie przestępstw. Wyraził szacunek dla jego poglądów

Prezydent Andrzej Duda zdecydował się opublikować artykuł portalu "Do Rzeczy", przy okazji chwaląc niemieckiego hierarchę Gerharda Müllera. Internauci szybko wtrącili, że kardynał jest oskarżany o tuszowanie pedofilii.

Andrzej Duda nie ma szczęścia do swych internetowych wpisów. Choć prezydent zdaje kierować się dobrymi chęciami, szybko wychodzi na jaw, jak bardzo niefortunna była część jego słów. Podobnie było wczoraj, gdy polityk poprosił o wsparcie zbiórki dla chorego na nowotwór mężczyzny, w efekcie czego internauci szybko przypomnieli mu niemal 2 mld zł, które zamiast wspomóc polską onkologię trafiły do publicznych mediów (więcej o sprawie TUTAJ).

Tym razem postanowił udostępnić wywiad z niemieckim kardynałem Gerhardem Müllerem, który w krytyczny sposób komentował działania niemieckich polityków, co miałoby uzasadnić weto w sprawie unijnego budżetu.

Najpierw zrezygnowała z Dzień Dobry TVN, teraz wyprowadziła się z Warszawy. Co się dzieje u Kingi Rusin?Najpierw zrezygnowała z Dzień Dobry TVN, teraz wyprowadziła się z Warszawy. Co się dzieje u Kingi Rusin?Czytaj dalej

"W Polsce nie wyblakła jeszcze pamięć o sześciu milionach obywateli zamordowanych przez Niemców i o traktowaniu wszystkich Polaków jak podludzi. Czy my, Niemcy, kiedykolwiek nauczymy się traktować naszych sąsiadów z szacunkiem, bez wiecznego besserwisserstwa?", pytał cytowany przez "Do Rzeczy" hierarcha.

I dalej: "Upór niemieckich polityków i pracowników mediów ze skonstruowanym przez nich obrazem »Polski na niedemokratycznej ścieżce« rani każdego, kto zna ten kraj i jego mieszkańców, a przede wszystkim tych, którzy nie spali na lekcjach historii".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT 

Kolejno zwraca uwagę na zmagania Polaków, którzy przez wieku walczyli o wolność z "całkowicie niedemokratycznymi Niemcami". Hierarcha pisał o próbie uszczęśliwiania Polaków zachodnimi wartościami.

Wśród owych wartości wymieniono przedstawianą jako prawo kobiet aborcję, eutanazję osób chorych i starszych, wczesną seksualizację oraz zrównywanie jakiegokolwiek związku seksualnego z małżeństwem.

Sławomir Świerzyński mu nie wybaczy. Stanął na środku sklepu i zaczął kpić z lidera Bayer FullSławomir Świerzyński mu nie wybaczy. Stanął na środku sklepu i zaczął kpić z lidera Bayer FullCzytaj dalej

Andrzej Duda: "Szacunek"

Słowa kardynała niemal w całości pokrywałyby się ze stanowiskiem rządu Prawa i Sprawiedliwości, co zapewne skłoniło prezydenta do udostępniania artykułu. "Jasno, jednoznacznie i w punkt. Przede wszystkim o wartościach. Szacunek", napisał na Twitterze.

Niestety, Andrzej Duda po raz kolejny przestrzelił. Chwalony przez niego kardynał Müller jest bowiem oskarżany o tuszowanie pedofilskich afer, w których zamieszani byli niemieccy duchowni, na co natychmiast zwrócili uwagę komentujący wpis użytkownicy platformy.

Gazeta.pl przypomina, że w roku 2017 za sprawą decyzji papieża Franciszka hierarcha został zwolniony z pełnionej funkcji Prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Wkrótce światło dzienne ujrzał raport dotyczący molestowania dzieci w diecezji, w której duchowny był ordynariuszem.

Ocenę doboru autorytetów ze strony głowy państwa pozostawiamy Państwu.

źródło: Do Rzeczy / Gazeta.pl / Twitter

Produkty za darmo, 3 i 2 zł. Lidl z niezwykłą ofertąProdukty za darmo, 3 i 2 zł. Lidl z niezwykłą ofertąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"