Andrzej Duda. Wikimedia Commons | Radosław CzarneckiŹródło: Wikimedia Commons | Radosław Czarnecki
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 23 Maja 2020

Andrzej Duda zostanie wymieniony na innego kandydata? Ruszyła giełda nazwisk po tym, jak w internecie pojawiły się plotki

Andrzej Duda z dnia na dzień słabnie w sondażach. Według najnowszego badania pracowni Kantar urzędujący prezydent może liczyć na zaledwie 39% poparcia, co oznacza spadek o 20 pkt. proc. W PiS mają narastać wątpliwości co do jego kandydatury.

Coraz gorsze notowania prezydenta mogą być wynikiem coraz słabszej kampanii oraz bardzo dobrego startu Rafała Trzaskowskiego. To właśnie w kandydacie Koalicji Obywatelskiej Prawo i Sprawiedliwość upatruje największe zagrożenie.

Pabianice. Dziennikarka śmiała się, nagrywając skandaliczny film. Sześć stowarzyszeń prozwierzęcych zapowiedziało złożenie zawiadomieniaPabianice. Dziennikarka śmiała się, nagrywając skandaliczny film. Sześć stowarzyszeń prozwierzęcych zapowiedziało złożenie zawiadomieniaCzytaj dalej

Andrzej Duda pikuje w sondażach

Według przecieków medialnych w PiS wybuchła panika po zrealizowanym na potrzeby partii sondażu dającym Trzaskowskiemu aż 55 proc. w ewentualnej drugiej turze. Przestraszyć miał się również sam prezydent, który zaakceptował przez to powrót Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa TVP. Kurski ma pomóc odbudować wizerunek Dudy za pomocą serii materiałów na antenie telewizji rządowej. Jak widać, partia rządząca zamierza twardo walczyć o zwycięstwo, niemniej coraz częściej pojawiają się głosy sugerujące, że narasta przeświadczenie, że przeszkodą w wygranej może być sam kandydat Duda.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiające doniesienia, Jarosław Kaczyński wezwał do siebie najważniejszych działaczy PiS. Ważą się losy Andrzeja Dudy?
2. MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcy

Podstawowym zarzutem wobec prezydenta jest drastyczny spadek aktywności prezydenta w ostatnim okresie. Faktycznie, jedynym miejscem jego aktywności stały się cieszące się umiarkowanym zainteresowaniem sesje odpowiedzi na wcześniej przygotowane pytania internautów. Aktywność prezydenta w związku z pandemią i kryzysem gospodarczym jest w praktyce zerowa.

Coraz częściej pojawiają się wiec głosy, by zastąpić Dudę europosłanką Beatą Szydło. Ma ona fantastyczne notowania wśród wyborców PiS, a także rodzin, którym kojarzy się jako twarz programu 500+ i wszystkiego, co związane z pro-socjalnymi programami partii rządzącej. Istnieje jednak obawa, że taka zmiana może spowodować zamęt w elektoracie. W historii III RP jeszcze nie zdarzyło się, by urzędujący prezydent stracił lub nie otrzymał poparcia swojego środowiska w walce o reelekcję. Do tego, Beata Szydło ma dosyć spory elektorat negatywny wśród wyborców centrowych, a to o nich musi zawalczyć w drugiej turze kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Na temat wymiany kandydata PiS spekuluje się również wśród opozycji. W żartobliwy sposób skomentował to Roman Giertych, który w sondzie na Twitterze zapytał internautów o to na kogo PiS postawić. Wśród opcji dostępni byli Marek Suski, Krystyna Pawłowicz, Antonii Macierewicz a także Marek Kuchciński.

Na razie więc rozmowy o zmianie kandydata nie wychodzą poza sferę przypuszczań i rozważanych możliwości. Wszystko zależy od dalszych notowań Dudy. Gdyby spadki się utrzymały prawdopodobnie temat wymiany będzie na prawicy narastał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne różnice w liczbie przeprowadzanych testów. Niektóre województwa bardziej uprzywilejowane
  2. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdził
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News