Andrzej Duda harcerz. twitter.com/AndrzejDudaŹródło: twitter.com/AndrzejDuda
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 23 Lutego 2021

Zdjęcie Andrzeja Dudy z młodości podbija internet

Andrzej Duda, jako były już harcerz, świętował wczorajszy Dzień Myśli Braterskiej - upamiętnienie twórcy skautingu na świecie, Roberta Baden-Powella. Wspominał również czasy swojej młodości, dzieląc się z internautami fotografią, na której dostrzec możemy prezydenta w wieku nastoletnim.

  • Andrzej Duda uczcił wczorajszy Dzień Myśli Braterskiej
  • W Pałacu Prezydenckim spotkał się z przedstawicielami organizacji harcerskich
  • Prezydent opublikował również fotografię ze swojej młodości

Wprawne oko szybko dostrzeże na fotografii młodego Andrzeja Dudę. 

Andrzej Duda czuwa w Dniu Myśli Braterskiej 

Nie od dziś wiadomo, że obecny prezydent Polski odczuwa wyjątkową sympatię wobec środowisk związanych z harcerstwem. Nic dziwnego - na przestrzeni lat wielokrotnie podkreślał, że sam należał do drużyny w wieku młodzieńczym. 

Nikt zatem nie wydawał się zaskoczony faktem, że Dzień Myśli Braterskiej był dla Andrzeja Dudy szczególnie ważny. Święto, które celebruje się corocznie 22 lutego ma na celu uczczenie pamięci prekursora skautingu Roberta Baden-Powella oraz złożenie hołdu działalności harcerskiej. 

Wiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiWiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiCzytaj dalej

W tym celu prezydent Andrzej Duda postanowił uczcić ten wyjątkowy dzień, spotykając się w Pałacu Prezydenckim z reprezentantami polskich środowisk harcerskich

Głowa państwa podziękowała wszystkim polskim skautom za trud włożony w pomoc w walce z pandemią koronawirusa. 

- Ilekroć mówiło się, że ruch harcerski ulega osłabieniu, że żyjemy w czasach wielkiej komercji, to właśnie takie sytuacje, jak pandemia koronawirusa pokazują, że są w życiu rzeczy ważniejsze, które liczą się bardziej. Że są tacy, którzy potrafią je dostrzec i potrafią być, kiedy innych brakuje, kiedy potrzeba odwagi, determinacji. Tacy właśnie są harcerze - powiedział Andrzej Duda. 

Zdjęcie-łamigłówka 

W tym wyjątkowym dniu prezydent postanowił również podzielić się z internautami fotografią, na której dostrzec możemy Andrzeja Dudę w stroju harcerskim podczas jednego ze spotkań drużyny. Choć nie sugerował, gdzie konkretnie znajduje się na zamieszczonym zdjęciu, wprawne oko z pewnością łatwo dostrzeże przyszłą głowę państwa

Fotografię opatrzył opisem, w którym oddał hołd organizacjom harcerskim.

- W Dniu Myśli Braterskiej przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim Przyjaciołom z harcerskich lat oraz wszystkim Druhnom i Druhom - Harcerkom i Harcerzom oraz Skautkom i Skautom - w czynnej służbie i w sercu - napisał Andrzej Duda. 

- Proszę, przyjmijcie ode mnie bratnie słowo... - podsumował prezydent. 

(Zdjęcie wyróżniające pochodzi z Twittera Andrzeja Dudy - twitter.com/AndrzejDuda)

Źródło: polsatnews.pl, twitter.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV: