Andrzej Duda zaapelował o pomoc dla chorego na nowotwór mężczyzny. Internet natychmiast przypomniał prezydentowi pieniądze dla TVP.. Wikimedia Commons/Radosław Czarnecki
Źródło: Wikimedia Commons/Radosław Czarnecki
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Listopada 2020

Duda zwrócił się do internautów o pomoc dla chorego na nowotwór. Ci nie wytrzymali i puściły im nerwy

Andrzej Duda zaapelował w sieci o pomoc dla chorego na nowotwór mężczyzny. Internet natychmiast przypomniał jednak prezydentowi pieniądze dla TVP. Zaznaczono, że 2 mld zł rekompensaty dla mediów publicznych mogły wesprzeć polską onkologię.

Prezydent pozostaje dość aktywny w mediach społecznościowych, to publikując fotografie z oficjalnych wystąpień, to udostępniając ważne w jego opinii artykuły. Raz na jakiś czas Andrzej Duda korzysta z Twittera, by zaapelować o pomoc w istotnych sprawach.

W TVN wydarzyło się coś wzruszającego. Na koniec jednego z programów wyświetlono materiał doprowadzający do łezW TVN wydarzyło się coś wzruszającego. Na koniec jednego z programów wyświetlono materiał doprowadzający do łezCzytaj dalej

I choć samą inicjatywę głowy państwa można by uznać za pożądane działanie, jej szerszy kontekst rzuca nieco inne światło na całą sytuację.

Andrzej Duda prosi o pomoc dla chorego

"Miałem dziś poruszające spotkanie. Podeszła do mnie młodziutka dziewczyna prosząc o wsparcie dla swojego Ojca. Rozdawała na ulicy ulotki z prośbą o pomoc", czytamy we wpisie opublikowanym na oficjalnym profilu prezydenta.

Kolejno Andrzej Duda wspomina również pierwszą damą, prosząc przy tym, by w miarę możliwości internauci zaangażowali się w zbiórkę. "My z Agatą już się przyłączyliśmy. Jeśli możecie, rozważcie. Każdy gest się liczy. Z góry dziękuję!", kontynuuje polityk, który w lipcu zapewnił sobie reelekcję.

Rekolekcje Góralskie, czyli cyrku ciąg dalszy. Ks. Dariusz Oko zaczął krytykować rodzinę Tischnera, Abp Jędraszewski aborcjęRekolekcje Góralskie, czyli cyrku ciąg dalszy. Ks. Dariusz Oko zaczął krytykować rodzinę Tischnera, Abp Jędraszewski aborcjęCzytaj dalej

Zachęcanie do pomocy nie jest, rzecz jasna, niczym oburzającym i z całych sił zachęcamy do wsparcia inicjatywy. Kontrastujące z nią poprzednie decyzje głowy państwa wywołały jednak ostrą reakcję ze strony użytkowników Twittera.

"Upadek państwa"

"W rzeczy samej ma Pan gest: dwa miliardy złotych rocznie beztrosko przeznaczył Pan na propagandę TVPiS. Zamiast na onkologię. Poruszające", napisała dziennikarka Hanna Lis, odwołując się tym samym do prezydenckiego podpisu pod projektem gwarantującym mediom publicznym niemal 2 mld zł.

Część komentujących zwracała uwagę, że ogłaszanie zbiórki przez przedstawiciela władzy świadczy o upadku państwa. "Ale pamięta Pan te dwa miliardy, które poszły na Kurskiego, a nie na onkologię? Nie masz Pan wstydu, ani przyzwoitości", twierdzi pan Piotr.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

"Panie prezydencie, lepiej, jak pan milczy. Prezydent kraju, w którym szary człowiek prosi obywateli o pomoc, bo na służbę zdrowia liczyć nie może, powinien siedzieć cicho, a nie chwalić się tym na Twitterze. Jak zwykle. W kolano", zwraca z kolei uwagę pani Maria.

Podobnego zdania jest poseł na Sejm z ramienia PO Michał Szczerba. "Te 2 miliard dla TVP bardzo by się przydały. Ale też Fundusz Medyczny miał służyć innowacyjnym terapiom onkologicznym. Ile środków Funduszu w 2020 roku wydało Ministerstwo Zdrowia? Promocja zbiórki to rzecz szlachetna, dołączę się do niej. Ale potrzebny wzrost wydatków państwa na zdrowie!".

Wśród komentarzy – choć znacznie rzadziej – pojawiały się też głosy chwalące prezydenta. Jakie jest Państwa zdanie w tej sprawie?

źródło: Twitter

Kolejna wpadka na planie Kolejna wpadka na planie "Dzień Dobry TVN", Małgorzata Ohme może żałować. Czy będzie afera?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"