andrzej duda i spadek poparcia. (Zd. Il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (Zd. Il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 22 Maja 2020

Andrzej Duda w bardzo ciężkiej sytuacji. Tak źle jeszcze nie było, traci grunt pod nogami

Andrzej Duda traci poparcie? Sztab prezydenta jest w defensywie, a jego pozycja coraz słabsza i wskazuje na to najnowsze badanie Kantar. Wynika z niego, że głowa państwa otrzymała jedyne 39 proc. głosów. Oznacza to, że wynik jest słabszy aż o 20 punktów procentowych, w porównaniu do poprzedniego sondażu.

Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski, z wynikiem 18 proc. głosu badanych. Następnie trzecie miejsce zajmuje Szymon Hołownia z 15 proc. poparciem, a czwarte Krzysztof Bosak z 8 proc. głosów. Dalej Władysław Kosiniak-Kamysz (3 proc.), Robert Biedroń (2 proc.), Marek Jakubiak (2 proc.) i Stanisław Żółtek.

Uwaga! TVN ujawnia nagrania jak z koszmaru. Dzieci były zostawiane same w mieszkaniu i krzywdzoneUwaga! TVN ujawnia nagrania jak z koszmaru. Dzieci były zostawiane same w mieszkaniu i krzywdzoneCzytaj dalej

Andrzej Duda traci zaufanie Polek i Polaków? O co chodzi?

Nie trzeba ukrywać, że sytuacja, w której obecnie się znajdujemy wpływa na nastroje wśród wyborców, a spadające notowania prezydenta można dostrzec nawet w sondażu Social Change dla "wPolityce". Fakt, że sytuacja Andrzeja Dudy jest ciężka, zauważyło nawet TVP Info, a tezę o kryzysie wystawił sam Samuel Pereira.

Dziennikarz pisał na tvp.info: "Prawo i Sprawiedliwość oraz Andrzej Duda mają problem. Jak wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl, poparcie dla urzędującego prezydenta spadło o osiem punktów procentowych (...). Wystarczyło wstawienie dublera na miejsce Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i zmiana narracji z 'śmiertelnie groźne wybory' na 'idźmy na wybory'. Prosty zabieg, a jak skuteczny się okazał. Platforma nabrała wiatru w żagle".

Jak sytuacja będzie wyglądała podczas głosowania w wyborach prezydenckich? Czas pokaże. Andrzej Duda może się jednak niepokoić nastrojami wśród wyborców, patrząc na wyniki sondaży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy uważasz, że obowiązek noszenia maseczki powinien zostać zniesiony?
  2. Policja wydała stanowcze oświadczenie. Posypią się mandaty, nie będzie taryfy ulgowej
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Ratunek dla wielu Polaków. Specjalna akcja, dzięki której spotkają swoich bliskich

Źródło: [tvp.info, natemat.pl, WP]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News