Andrzej Duda po raz kolejny podzielił się szczegółami swej harcerskiej działalności.. Wikimedia Commons / president.gov.uaŹródło: Wikimedia Commons / president.gov.ua
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lutego 2021

Andrzej Duda złożył życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Pokazał swoje stare zdjęcie

Andrzej Duda po raz kolejny podzielił się szczegółami swej harcerskiej działalności. Z okazji Dnia Myśli Braterskiej prezydent opublikował swoje zdjęcie w mundurze. Dość osobliwą fotografią podzielił się również przed dwoma laty.

W Dniu Myśli Braterskiej przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim Przyjaciołom z harcerskich lat oraz wszystkim Druhnom i Druhom - Harcerkom i Harcerzom oraz Skautkom i Skautom - w czynnej służbie i w sercu, czytamy w mediach społecznościowych Andrzeja Dudy.

Proszę, przyjmijcie ode mnie bratnie słowo..., dodał prezydent, publikując przy tym fotografię z młodzieńczych czasów.

Andrzej Duda w harcerskim mundurze

Na wpis głowy państwa licznie zareagowali, rzecz jasna, użytkownicy Twittera. Przy okazji Dudzie wypomniano jego ostatnie poczynania, w tym wypad na narty czy słynny już powrót z Wisły, gdy wioząca prezydenta kolumna SOP ominęła ciągnące się kilometrami korki. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Korytarz życia i pędzenie na złamanie karku by Adrian mógł sobie „popracować” na TT. Na stoku nie było zasięgu?, pyta nie bez ironii jeden z internautów. O widzę, że szczęśliwie pan wrócił z nart, dodaje drugi.

Wiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiWiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiCzytaj dalej

Co ciekawe, nie jest to bynajmniej jedyny przypadek publikowania wspomnień z harcerskich czasów przez Andrzeja Dudę. Przed dwoma laty prezydent udostępnił zdjęcie będące efektem wiosennych porządków.

Wczoraj, podczas robienia porządków w szafie, znalazłem mój mundur harcerski. Pierwszy raz miałem go na obozie w Krzewinach (koło Warlubia) w 1987 roku. Poprzedni mundur (z 1983) roku był już wtedy za mały..., pisał wówczas kandydat Prawa i Sprawiedliwości w minionych wyborach prezydenckich, w których zapewnił sobie reelekcję.

I dalej: A teraz łezka w oku się kręci na wspomnienie młodzieńczych czasów... Ale została przyjaźń, i to taka 'do grobowej deski'. Pozdrawiam serdecznie wszystkich starych Skautów! #5kdh #zhr #zhp #warlubie.

Internauci również nie szczędzili wówczas Dudzie uszczypliwości. Pierwszy raz widzę Prezydenta, który robi selfie. Jak to się czasy zmieniają, wskazywał jeden z nich.

Prezydent Andrzej Duda należał do harcerstwa przez 6 lat. W 1984 roku wstąpił do krakowskiej 5 Drużyny Harcerzy „Piorun” im. Legionistów 1914 roku. Kolejno pełnił nawet funkcję drużynowego.

źródło: Twitter / Instagram

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

-