Andrzej Duda zdecydował się podpisać ustawę antyprzemocową. (zdj.il) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj.il) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Maja 2020

Andrzej Duda podpisał w końcu ustawę antyprzemocową. Wiceminister znowu mówi o "ideologii gender"

Andrzej Duda podpisał ustawę antyprzemocową, według której ofiary przemocy domowej zostaną szybciej odseparowani od swoich oprawców. Do decyzji prezydenta odniósł się wiceminister Marcin Romanowski. W swojej opinii polityk niespodziewanie postanowił jednak nawiązać do "szkodliwej ideologii gender".

O konieczności wprowadzenia nowych przepisów wobec izolacji wymuszonej epidemią, która doprowadziła do zwiększenia przypadków pomocy domowej, mówiono od kilku tygodni. Problem ofiar przemocy z uporem nagłaśniali opozycyjni politycy, w tym posłowie Lewicy. Jak wskazuje Wirtualna Polska, nowelizację Kodeksu Postępowania Cywilnego Sejm uchwalił pod koniec kwietnia. Następnie trafiła ono na biurko Andrzeja Dudy.

Krystyna Pawłowicz w kontrowersyjnych słowach o sytuacji polskich mediów. Znowu bije rekordy żenady?Krystyna Pawłowicz w kontrowersyjnych słowach o sytuacji polskich mediów. Znowu bije rekordy żenady?Czytaj dalej

Andrzej Duda i "konkretne działania bez ideologii gender"

Podpisana dziś przez prezydenta ustawa mówi m.in. o natychmiastowej izolacij ofiary od sprawcy przemocy domowej. Jak podaje wp.pl, nakaz opuszczenia przez niego mieszkania ma być egzekwowany przez policję. Jeśli sprawca powoła się na brak innego miejsca, w którym mógłby zamieszkać, mundurowi mają za zadanie wskazać mu zapewniające miejsca noclegowe placówki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policjantka prowadziła, będąc nietrzeźwa i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?
2. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

Choć wprowadzenie nowych przepisów, przygotowanych przy współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości, usatysfakcjonuje zapewne zarówno polityków opozycjnych, jak i tych związanych z partią rządzącą, jeden z ministrów dość nieoczekiwanie powiązał je ze "szkodliwą ideologią gender".

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski zapewnił za pośrednictwem Twittera, że rząd "nie potrzebuje szkodliwej ideologii gender, aby podejmować konkretne działania zwalczające przemoc, przywracające godność ofiarom i wspierające polskie rodziny".

Komentarz wiceministra sprawiedliwości

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Czy w przyszłym tygodniu zdejmiemy maseczki? Szumowski zabrał głos
   2. Wzruszający pogrzeb znanego aktora. Nie było mszy, ani księdza
   3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
   4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
   5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
   6. Nowe wytyczne w Polsce. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie

Źródło: wp.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News