Andrzej Duda Donald Trump. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 18 Kwietnia 2020

Nowe informacje od szefa gabinetu Andrzeja Dudy. Polscy medycy zostaną wysłani na drugi koniec świata

Andrzej Duda odbył dziś rozmowę telefoniczną z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Politycy ustalili między innymi, że do Chicago wyruszy wkrótce polska misja medyczna. To jednak nie jedyne założenia, jakie poczynili.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że Andrzej Duda obył dziś półgodzinną rozmowę telefoniczną z Donaldem Trumpem. Jak przekazał, doszło do niej z inicjatywy amerykańskiego przywódcy. Politycy rozmawiali przede wszystkim o dwustronnej współpracy w czasie pandemii. Poruszyli jednak także tematy gospodarcze oraz omówili kwestię bieżącej działalności NATO.

Sanepid poszukuje osób, które robiły zakupy w Lidlu. Mogło dojść do zarażeniaSanepid poszukuje osób, które robiły zakupy w Lidlu. Mogło dojść do zarażeniaCzytaj dalej

Andrzej Duda ustalił z Donaldem Trumpem ścieżkę współpracy

Duda i Trump ustalili, że do Chicago w stanie Illinois zostanie wysłana polska misja medyczna. Lekarze będą pomagali swoim amerykańskim kolegom w walce z COVID-19. Przy tej okazji poznają także tamtejsze metody leczenia zakażonych.

- Po drugie, kwestia nowoczesnych, szybkich testów na koronawirusa, które Polska chce pozyskać z USA. Tu jest otwartość strony amerykańskiej na taką współpracę w dostarczeniu do Polski tych nowoczesnych testów - przekazał Szczerski, opisując punkty rozmowy między prezydentami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN odpowiada na kolejny atak TVP. Niespodziewane oświadczenie na antenie "Faktów"
2. Tragedia w Legionowie. Dwuletnie dziecko leżało na chodniku, walczyło o życie

Poza tym politycy poruszyli także temat wspólnych, polsko-amerykańskich badań naukowych, mających na celu wynalezienie leku oraz szczepionki na wirusa SARS-CoV-2 i wywoływaną przez niego chorobę COVID-19. Strona amerykańska miała zadeklarować otwartość na współpracę w tej dziedzinie. Na razie nie poznaliśmy jednak szczegółów ustaleń głów państw.

- Jest szansa na to, że ta dramatyczna sytuacja, jaka ma dzisiaj miejsce na świecie jeszcze bardziej pogłębi relacje polsko-amerykańskie - podkreślił Krzysztof Szczerski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  2. Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasie
  3. Zaskakujący wpis Moniki Olejnik. Ujawniła ważne wspomnienie o Marii Kaczyńskiej
  4. Polsat wyemituje jutro program, który wielu osobom się nie spodoba. Nagrania z porażających interwencji wstrząsnęły internetem
  5. Ojciec wywiesił przed szpitalem dziecięcym niezwykły baner. Trudno powstrzymać wzruszenie
  6. Będzie druga fala koronawirusa, włoski ekspert WHO jest pewien. Podał termin

Źródło: Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News