Andrzej Duda odwołał dzisiejszą Radę Gabinetową, minister środowiska zarażony, inni ministrowie przeszli testy.
Źródło: Zuma/SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Marca 2020

Czeka nas paraliż? Minister zakażony, inni członkowie rządu musieli przejść testy

Andrzej Duda odwołał dzisiejszą Radę Gabinetową, która była zaplanowana na 10:00. Wszystko to ma związek z zagrożeniem epidemicznym w rządzie, co wpływa na komplikację pracy jego członków. Jednym z potwierdzonych przypadków zakażonych jest minister środowiska Michał Woś, inni ministrowie przeszli testy, jeszcze dziś mają być wyniki. Czy czeka nas paraliż?

"Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi" - napisał wczoraj na Twitterze zarażony wirusem Michał Woś. W związku z tym pojawiło się ryzyko większej liczby zarażonych członków rządu. Wykonane zostały im testy. Sytuacja komplikuje prace rządu.

Zadziwiające nagranie z polskiej wsi. Ksiądz na ciężarówce “odkażał” wiernychZadziwiające nagranie z polskiej wsi. Ksiądz na ciężarówce “odkażał” wiernychCzytaj dalej

Andrzej Duda odwołał Radę Gabinetową, ministrowie przeszli testy. Zagrożenie wirusem w rządzie

- Zaplanowana na dziś Rada Gabinetowa zostaje anulowana w związku z wdrożeniem procedur związanych z zarażeniem koronawirusem ministra Michała Wosia - powiedział dziś po godz. 9:00 prezydent Andrzej Duda w specjalnym wystąpieniu.

Rada została przełożona i zostanie zwołana ponownie, ale dopiero, gdy będą już znane wyniki badań pozostałych członków rządu i nie okażą się one pozytywne. Zostały przeprowadzane w związku z wykryciem koronawirusa u ministra środowiska. To wszystko nie ułatwia pracy rządu.

- Na dzisiejszej radzie gabinetowej mieliśmy omawiać kwestie gospodarcze związane z pakietem pomocowym dla przedsiębiorców, który w konsultacji ze mną został przygotowany przez Radę Ministrów - powiedział prezydent.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ratownicy medyczni zamówili jedzenie. Na paragonie czekała na nich niespodzianka, poruszające
2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie

- Natomiast, jak państwo wiecie, ogłoszono oficjalnie, że minister Michał Woś ma dodatni wynik badania, jest zakażony koronawirusem i to wywołało konieczność uruchomienia procedur wewnętrznych rządu i te procedury trwają - poinformował prezydent.

- Po konsultacjach z ministrem zdrowia, głównym inspektorem sanitarnym i premierem, podjąłem decyzję, że dzisiejsza Rada Gabinetowa nie odbędzie się ze względu na bezpieczeństwo. Prawdopodobnie zostanie przesunięta na jutro. Procedury muszą się najpierw zakończyć, bo kwestia bezpieczeństwa jest najistotniejsza - podkreślił Andrzej Duda.

Michał Dworczyk przekazał ostatecznie, że 15 ministrów zostało poddanych kwarantannie. Na razie mają pracować zdalnie. Wyniki ich badań nadal nie są powszechnie znane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich
  3. Ważna decyzja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia w ruchu między miastami zostają dziś wprowadzone
  4. Tragiczny apel polskiej lekarki. "Wszystkiego nam brakuje, jest nas dramatycznie mało"
  5. Bardzo niepokojące doniesienia. Minister zdrowia ujawnił, jakiej liczby zakażonych musimy się spodziewać w tym tygodniu
  6. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć

Źródło: polsatnews.pl