Andrzej Duda
Źródło:Zuma/SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Marca 2020

Wybory prezydenckie zostaną przesunięte przez wirusa? Jest oficjalna odpowiedź na plotki, Duda zabrał głos

Andrzej Duda przekonywał w Garwolinie, że "nie ma w tej chwili żadnego wniosku o to, żeby wprowadzać stan wyjątkowy, w związku z czym na razie w ogóle nie mówimy o przesunięciu terminu wyborów prezydenkich". O konieczności podjęcia takiej decyzji przekonywała uprzednio część opozycyjnych kandydatów oraz Donald Tusk.

W związku z coraz silniej opanowującą kraj epidemią wirusa prezydent został zapytany o konieczność zmiany terminu nadchodzących wyborów. Duda odparł jednak, że majowy termin jest wciąż bardzo odległy i nie należy działać zbyt pochopnie.

Prezydent zaznaczył, że nie wpłynęły żadne wnioski, by wprowadzić stan wyjątkowy, konieczny do decyzji o przesunięciu wyborów.

Pacjent z podejrzeniem zakażenia uciekł ze szpitala. Policja znalazła go dopiero w AustriiPacjent z podejrzeniem zakażenia uciekł ze szpitala. Policja znalazła go dopiero w AustriiCzytaj dalej

Andrzej Duda: "Jesteśmy gotowi na wszelkie rozwiązania"

– Jesteśmy gotowi na wszelkie potrzebne, ale rozsądne rozwiązania – przekonywał Duda. Dodał, że rząd "bacznie obserwuje rozwój sytuacji".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szefowa sztabu Dudy w złym stanie zdrowia. Rezygnuje z funkcji
2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy

Przypomnijmy, że na ten moment w Polsce odnotowano 111 przypadki zakażenia wirusem SARS-COV-2. Śmierć w wyniku zarażenia poniosły 3 osoby.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Rząd zdecydował o odwołaniu wszelkich imprez masowych. Zamknięto placówki oświaty oraz kultury i zawieszono wszystkie międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze oraz kolejowe. Ograniczono także działalność galerii oraz centrów handlowych. Otwarte pozostają jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie oraz pralnie. Restauracje i bary mogą sprzedawać jedzenie jedynie na wynos, bądź dostarczając je pod wskazany przez klienta adres.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady
  3. Czy sklepy i apteki będą zamknięte? Pewne ograniczenia dla Polek i Polaków
  4. Polskie kościoły nadal otwarte. Prymas poleca msze do 50 osób
  5. TVP przyłapana na kłamstwie. Chodzi o działania ws. wirusa
  6. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy

Źródło: PAP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News