Andrzej Duda. facebook.com/andrzejduda/Źródło: facebook.com/andrzejduda/
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Maja 2020

O co chodzi z kultowym już ostrym cieniem mgły? Wreszcie się dowiedzieliśmy, Andrzej Duda wyjaśnia

Andrzej Duda zaciekawił wszystkich tekstem swojego rapu z akcji Hot16Challenge2. Podczas dzisiejszego Q&A (ang. pytanie i odpowiedź) ujawnił, jakie było znaczenie słów "Nie pytają Cię o imię, walcząc z ostrym cieniem mgły".

Prezydent Duda po raz kolejny wziął udział w transmisji na Facebooku, podczas której odpowiadał na pytania internautów. Wśród nadesłanych pytań pojawiło się również to dotyczące jego udziału w Hot16Challenge. 

W nocy zrobi się niebezpiecznie, lepiej mieć się na baczności. To nie koniec złych informacji od InstytutuW nocy zrobi się niebezpiecznie, lepiej mieć się na baczności. To nie koniec złych informacji od InstytutuCzytaj dalej

Andrzej Duda wyjaśnia

Pytanie szybko pojawiło się podczas transmisji, a sam prezydent prawdopodobnie się go spodziewał. - Mówiąc wprost, "nie pytają cię o imię" - miałem na myśli wszystkich ludzi z personelu medycznego - lekarzy, ratowników, pielęgniarki, którzy nie pytają nikogo o imię i niosą pomoc. W duszy miałem też na myśli mojego kuzyna, który jako lekarz niósł ludziom pomoc i sam został zakażony. (...) Na szczęście już wraca do zdrowia. (...) Miałem na myśli wszystkich tych bohaterów, (...) do których mam ogromny szacunek i z całego serca im dziękuję, to dla nich jako wyraz mojego szacunku i wsparcia był ten utwór - odpowiedział. - Jeśli chodzi o ostry cień mgły, to każdy z Państwa musi sobie odpowiedzieć w tym kontekście, co dla niego znaczy ten ostry cień mgły, po prostu - dodał.

p>DZISIAJ GRZEJE: 1. Stanisław Karczewski ujawnia prawdę o rezygnacji z funkcji wicemarszałka Senatu. Sytuacja, jakiej nie było
2. Ile zarabia pierwsza dama Agata Duda? Odpowiedź nie pozostawi nikogo obojętnym

Hot16Challenge po raz pierwszy pojawił się w 2014 roku i był odpowiedzią raperów na ogromną popularność wyzwań internetowych. Raper Solar chciał wtedy zmierzyć się na wersy ze swoimi kolegami. Każdy z nich miał w ciągu 72 godzin stworzyć 16 wersów, na dowolny temat i do dowolnego bitu. Hot16Challenge 2 znów rozpoczął raper Solar. "To nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z  #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem." - możemy przeczytać w informacji o akcji na portalu Siepomaga.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bill Gates ostrzegał przed pandemią, teraz mówi kiedy się skończy
  2. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Łukasz Szumowski ostro skrytykował Polaków. Wszystko przez jedną, bardzo ważną rzecz