andrzej duda. (zd. il.)Jakub Kaminski/East News
Źródło: (zd. il.)Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 13 Lipca 2020

Andrzej Duda nagle prosi o wybaczenie Polki i Polaków, za podłe słowa podczas kampanii. Czy miał na myśli, że "LGBT nie są ludźmi"?

Andrzej Duda na pierwszym spotkaniu po wyborach prezydenckich postanowił podzielić się refleksją, ale tym razem na swój temat. Nie tylko przeprosił, ale prosi również o wybaczenie Polki i Polaków. Czy to kolejny zabieg wizerunkowy, czy faktycznie prezydent Polski przemyślał swoje zachowanie?

Od wczoraj cała Polska żyje wynikami wyborów prezydenckich. Andrzejowi Dudzie udało się zdobyć reelekcję, choć różnica z jego konkurentem była naprawdę niewielka. O dziwo po wygranej obydwaj kandydaci zakopali w jakiś sposób topór wojenny. Kilka słów wypowiedziała nawet Agata Duda i Kinga Duda.

Dziecko bardzo dziwnie szło w sklepie obok taty. Klientka po przyjrzeniu się zamarła, prawda budzi grozę i złośćDziecko bardzo dziwnie szło w sklepie obok taty. Klientka po przyjrzeniu się zamarła, prawda budzi grozę i złośćCzytaj dalej

Andrzej Duda przeprasza Polki i Polaków

Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniuTrudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniuCzytaj dalej

Prezydent pojawił się dzisiaj w Odrzywole w woj. mazowieckim. Podczas wizyty podziękował przede wszystko 10 mln Polaków za oddane głosy w wyborach prezydenckich. Choć nikt się nie spodziewał, Duda przeprosił.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Ekspert: Pokusa powtórzenia wyborów większa, niż się wydaje. Są odpowiednie przesłanki

- Zagłosowało na mnie ponad 10 mln Polaków, to jest rzeczywiście aż trudne do uwierzenia, że można w wyborach osiągnąć taki rezultat. Bardzo jestem tym poruszony i bardzo dziękuję, tym większe czuję zobowiązanie. Nie spałem dzisiaj w nocy, to są olbrzymie emocje - mówił.

- Trudno się nie zgodzić z tymi, którzy martwią się tym, że jesteśmy podzieleni po połowie. Tak, to była bardzo ostra kampania, pewnie momentami za ostra. Jeżeli ktoś się poczuł urażony tym, co powiedziałem lub tym, jak się zachowałem, czy to w czasie kampanii, czy w ciągu ostatnich 5 lat, proszę, żeby wybaczył mi i dał też szansę, żeby poprawić się przez następne 5 lat - kontynuował.

- Proszę, będę w nieskończoność nawet apelował o wzajemny szacunek, niezależnie od tego, czy nam się podobają inne poglądy, czy nam się nie podobają - dodał.

Czy wierzycie w szczere przeprosiny?

Przypomnijmy, że podczas spotkania z wyborcami w Brzegu (woj. opolskie) Andrzej Duda LGBT nazwał "praniem mózgu dzieci" oraz wypowiedział oburzające nadal słowa: "Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Sprawdzamy, jak wyniki wyborów mają się do 2015 r. Wzrosło poparcie dla Dudy
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię