Andrzej Duda przyznał, że może dojść do zgonów.. Zuma/SplashNews.com/East NewsŹródło: Zuma/SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Marca 2020

"Obawiam się, że będą zgony. Pytanie tylko kiedy". Andrzej Duda zabrał głos

Andrzej Duda przyznał, że sytuacja jest poważna, zaapelował do Polaków o rozsądek i wyraził swoje obawy związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Przyznał, że może dojść do zgonów. "Obawiam się, że będą zgony. Pytanie tylko, kiedy " - mówił w środę prezydent podczas narady dotyczącej walki z koronawirusem.

- Apeluję do wszystkich moich rodaków, wobec których zastosowano domową kwarantannę, by traktować to poważnie. To jest kwestia państwa zdrowia, ale to jest kwestia zdrowia także innych osób - apelował w środę prezydent Andrzej Duda po naradzie w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Spotkanie dotyczyło trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się nasz kraj. Prezydent dodał także, że może dojść do zgonów spowodowanych zakażeniem i wyraził swoje obawy z tym związane.

Kościół stawia na nietypowe środki i uspokaja. Tłumaczy to “cudem” z 1652 r.Kościół stawia na nietypowe środki i uspokaja. Tłumaczy to “cudem” z 1652 r.Czytaj dalej

Andrzej Duda: "Obawiam się, że będą zgony. Pytanie tylko, kiedy"

W środę prezydent Andrzej Duda wziął udział w naradzie dotyczącej walki z koronawirusem. Ta odbyła się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Prezydent odwiedził później także punkt kontroli sanitarnej na granicy pod Szczecinem.

- Apeluję do wszystkich moich rodaków, wobec których zastosowano domową kwarantannę, by traktować to poważnie. To jest kwestia państwa zdrowia, ale to jest kwestia zdrowia także innych osób. Bardzo proszę, by pomagać tym osobom, by wspierać, tak żeby im było łatwiej to wytrzymać, żeby otrzymywały to, co jest im potrzebne - mówił Andrzej Duda na konferencji prasowej w Szczecinie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Płock: Usłyszeli dziwne dźwięki wydobywające się z kontenera na odzież używaną. Na miejscu funkcjonariusze dokonali przykrego odkrycia
2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy

- Mamy oczekiwania wobec osób, które są poddane kwarantannie, ale z drugiej strony zrozummy też ich, oni są w trudnej sytuacji i potrzebują naszej codziennej pomocy - dodał.

- To, że będą zgony spowodowane zakażeniem koronawirusem, obawiam się, że jest pewne. Pytanie tylko, kiedy. Mam nadzieję, że będzie tych przypadków jak najmniej - przyznał prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą Europy
  2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA
  3. Rafał Brzozowski edytował wpis, ale w internecie nic nie ginie. Internauci są oburzeni
  4. Ostre spięcie u Moniki Olejnik. "Chce mnie pani ukrzyżować?"
  5. Donosy formą biznesu dla urzędników: "To patologiczna sytuacja". Skargi rodziców są opłacalne?
  6. Stan wyjątkowy w kolejnych dwóch krajach. Blisko Polski, kontrole na granicach

Źródło: Gazeta.pl