andrzej duda. (zd. il.) Zuma / SplashNews.com/East NewsŹródło: (zd. il.) Zuma / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 10 Lipca 2020

Jak bezpośrednio uderzyć w LGBT? Andrzej Duda dziś bez ogródek: "Rodzina to chłopak i dziewczyna"

Andrzej Duda jest przeciwnikiem legalizacji związków partnerskich jednopłciowych, ale również prowadzenia przez nich rodzin. W jednym w najgłośniejszych przemówień stwierdził, że LGBT to nie są ludzie, a ideologia. Dziś podczas spotkania w Dębicy prezydent również postanowił nawiązać do tej kwestii.

Andrzej Duda walczy o reelekcję, a wielu obserwatorów życia politycznego twierdzi, że za wygraną mógłby oddać prawie wszystko. Otwarcie krytykuje mniejszości, a ma to charakter, mówiąc delikatnie homofobiczny.

Agata Duda nagle przerwała milczenie i przemówiła wydając apel. Padły słowa, których nikt się nie spodziewałAgata Duda nagle przerwała milczenie i przemówiła wydając apel. Padły słowa, których nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Andrzej Duda o rodzinie

Dziś prezydent po raz ostatni spędzał czas na spotkaniach z potencjalnymi wyborcami i swoimi zwolennikami. Podczas swojego pobytu w Dębicy nie zamierzał się powtrzymać. Nawiązał do "tradycji" polskiej rodziny, oraz z jakich osób powinna się składać. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle TVP przestało działać, również strony internetowe. Co się dzieje, czyżby atak hakerski czy zwykłe problemy techniczne?
2. Poszukują osób, które były w 2 miejscach nad polskim morzem. Bardzo poważna sprawa 

– Rodzina, rodzina i jeszcze raz rodzina. Jej ochrona jest najważniejsza. A ta rodzina to chłopak i dziewczyna. Ta rodzina to małżeństwo, które jest związkiem kobiety i mężczyzny. To jest rodzina – mówił Duda.

Nie trzeba wyjaśniać, że po raz kolejny niebezpośrednio uderza w środowisko LGBT, które jest naprawdę bardzo linczowane w ostatnim okresie. Kontrkandydat Andrzeja Dudy popiera zarówno edukację seksualną, jak i promuje szacunek do środowisk mniejszościowych.Tym różnią się głównie w swoich założeniach, co jest niezwykle polaryzujące. 

– Rodzina, która wychowuje dzieci, tak jak małżonkowie, którzy mają konstytucyjne prawo wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami - mówił Duda podczas spotkania w Dębicy.

– Proszę Was o wsparcie. Idźcie do wyborów. Namawiajcie do tego znajomych i rodzinę – zakończył. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzane są zmiany w tablicach rejestracyjnych. Jeden element, bez którego już nie pojedziesz
  2. "O matkooo". Wystarczyła minuta, wszystko zaczęło latać. Z warzywniaka nic nie zostało [wideo]
  3. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
  4. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
  5. Znamy majątek Stanisława Piotrowicza. Jego oświadczenie może zaskakiwać
  6. Niesamowite nagranie. Największa w historii chmura pyłu z Sahary przemierza świat

Źródło: Do Rzeczy