Andrzej Duda nie był zadowolony z pytania o osoby niepełnosprawne.. (screen) twitter/@NocnaZŹródło: (screen) twitter/@NocnaZ
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Czerwca 2020

Andrzej Duda wpadł w niespodziewaną złość na spotkaniu z wyborcami, puściły mu nerwy. Padło bardzo niewygodne pytanie

Andrzej Duda przemierza obecnie kraj swoim Dudabusem. Kampania wyborcza kandydata Prawa i Sprawiedliwości obfituje w spotkania z obywatelami. Nie na wszystkich prezydent jest jednak witany entuzjastycznie. Zdarzają się też niewygodne pytania. Na obiegającym Twittera nagraniu widać, że Duda wyraźnie nie był zadowolony z pytań dotyczących osób niepełnosprawnych.

– Szanowni państwo, pani mówi, że nic nie otrzymały osoby niepełnosprawne. Otóż, proszę panią... szanowna pani, jeżeli chodzi o dzieci, 500 plus trafiło do wszystkich dzieci, także tych, które mają niepełnosprawności – odparł Andrzej Duda, pytany przez jedną ze zgromadzonych w Lęborku kobiet o powody opieszałości rządzących w kwestii pomocy osobom cierpiącym na niepełnosprawność.

Wczorajsze doniesienia dały nadzieję. Niestety sytuacja jest poważna, nagłe, bardzo złe wieści ze ŚląskaWczorajsze doniesienia dały nadzieję. Niestety sytuacja jest poważna, nagłe, bardzo złe wieści ze ŚląskaCzytaj dalej

Andrzej Duda: "Potrzeb jest bardzo wiele"

Nie skończyło się jednak na zwyczajowej odpowiedzi członków Prawa i Sprawiedliwości na wszystkie społeczne bolączki. Prezydent wskazał, że poza słynnym 500 plus rodzice niepełnosprawnych osób mogły liczyć także na kolejne przypadki pomocy ze strony państwa. – Poza tym zostało wprowadzone 500 złotych dla osób, które są już pełnoletnie, a także są niepełnosprawne. To są świadczenia większe niż wszystko to, co było do tej pory – przekonywał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łódź. Zbiorowy gwałt na 26-letniej kobiecie, niewyobrażalnie tragiczne. Czy wyrok w sprawie jest sprawiedliwy?
2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia

– Zostały, proszę panią, również wprowadzone dodatkowe fundusze dla osób niepełnosprawnych na środki higieny osobistej – dodał walczący o reelekcję kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Określenie "proszę panią" z wolna staje się również hitem wśród użytkowników internetu.

– Ale będą wprowadzane również i dalsze rozwiązania. I robimy to stopniowe, w miarę, jak są ku temu możliwości – niemal krzyczał, wyraźnie już rozzłoszczony Andrzej Duda.
– Potrzeb jest bardzo wiele – wskazał na koniec. Nagranie obejrzeć można pod tym LINKIEM.

Warto dodać, że nie był to jedyny przykład trudnych chwil, jakie prezydent przeżył w Lęborku. Duda został wygwizdany przez część zebranych, a manifestanci raz po raz skandowali hasło "Mamy dość!".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już jutro Lidl będzie rozdawał złoty trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiem
  2. Ogromna zmiana w wypłacie pieniędzy. Przy bankomacie możecie się zdziwić. Klienci są już wściekli
  3. Łódź. Zbiorowy gwałt na 26-letniej kobiecie, niewyobrażalnie tragiczne. Czy wyrok w sprawie jest sprawiedliwy?
  4. ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasów
  6. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródło: Twitter

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News