Andrzej Duda zarobki. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 8 Marca 2020

Duda oburzony niskimi zarobkami wiceministrów. "To po prostu śmieszne"

Andrzej Duda pojawił się w roli gościa w programie "Rozmowy niedokończone", emitowanym przez Telewizję Trwam oraz Radio Maryja. Prezydent skomentował na antenie niskie jego zdaniem zarobki wiceministrów. Sprawę nazwał nawet "śmieszną".

Andrzej Duda został zaproszony do czwartkowej audycji "Rozmów niedokończonych". Prezydent odpowiedział w programie między innymi na pytanie pana Stanisława z Lublina, który stwierdził, iż jego zdaniem ministrowie mogą liczyć na zbyt niskie zarobki. Polityk w dość emocjonalny sposób ustosunkował się do sprawy, przypominając, iż przed laty sam pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości, a potem prezydenckiego ministra. 

„Zwycięzca moralny, postąpił honorowo”. Emocjonalny wpis posła PiS o Kurskim, absurdalne?„Zwycięzca moralny, postąpił honorowo”. Emocjonalny wpis posła PiS o Kurskim, absurdalne?Czytaj dalej

Duda szybko przyznał słuchaczowi audycji rację. Później zwrócił jednak uwagę na problem, jaki mają stanowić zarobki na stanowisku wiceministra. Z jego słów wnioskować możemy, że sprawa naprawdę go oburza.

Andrzej Duda o zarobkach wiceministrów

- Wiceministrowie zarabiają bardzo mało. A też proszę, byście państwo mieli świadomość, że wiceministrowie, jeśli nie są z Warszawy, płacą za mieszkania, w których mieszkają w Warszawie. To nie jest tak, że mieszkają za darmo. Jest specjalne rządowe osiedle, na którym są służbowe mieszkania, które są przydzielane wiceministrowi spoza Warszawy - powiedział Andrzej Duda.

Jaki jest koszt wynajmu owych mieszkań? Prezydent stwierdził, że "nie jest to niska stawka, bo ok. tysiąca złotych". Warto jednak zaznaczyć, iż standardowy wynajem mieszkania w stolicy jest dużo większym wydatkiem, a znalezienie lokum za wymienioną przez głowę państwa kwotę w zasadzie graniczy obecnie z cudem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wkrótce możesz nie odwiedzić bliskich w szpitalu. Wojewoda zapowiada wysokie kary
2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy

- Więc jeśli zarabia na rękę, powiedzmy, siedem tysięcy, to jak płaci tysiąc złotych za mieszkanie, to znacząco obniża mu pensję. To nie są wynagrodzenia adekwatne do odpowiedzialności, jaką się ponosi. A jeśli to zestawimy z Zachodem Europy, to szkoda o czymkolwiek mówić. To jest po prostu śmieszne - stwierdził wzburzony prezydent, podsumowując swą wypowiedź.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczy
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Usłyszał cichy płacz, dobiegający z kanału. Zareagował w ostatniej chwili
  4. W czasie ważnego spotkania Agata Duda niespodziewanie zadzwoniła do męża. Wszyscy mogli usłyszeć jego słowa
  5. Przeraźliwe znalezisko na Śląsku. Tajemnicza, zagadkowa śmierć, co mogło się wydarzyć?
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Źródło: Fakt