Andrzej Duda odniósł się do głośnej sprawy śmierci George'a Floyda i protestów.. (zdj. il.) Zuma / SplashNews.com/East NewsŹródło: (zdj. il.) Zuma / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 7 Czerwca 2020

Andrzej Duda w ostrych słowach o śmierci Floyda oraz protestach. Wypowiedź prezydenta zaskoczyła wszystkich

Andrzej Duda odniósł się do głośnej sprawy śmierci George'a Floyda i protestów. Prezydent wyraził swoje zbulwersowanie wobec całej sytuacji, ze śmiercią czarnoskórego mężczyzny i przemocą oraz różnymi formami chuligaństwa włącznie. O sprawie informuje Polsat News.

- Jestem zbulwersowany śmiercią George\'a Floyda, powinno być tam realizowane postępowanie prokuratorskie, ale potępiam wszelkie akty przemocy, chuligaństwa i wandalizmu - powiedział prezydent Andrzej Duda, odnosząć się do śmierci Floyda i fali protestów, które obecnie można zauważyć na ulicach miast w USA, podczas których dochodzi do zamieszek. Prezydent odniósł się do tej sprawy podczas "Q&A" na Facebooku.

Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówDanuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówCzytaj dalej

Andrzej Duda odniósł się do głośnej sprawy śmierci George\'a Floyda i protestów

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych spotkał się z internautami łącząc się na żywo podczas "Q&A". W pewnym momencie został zapytany o trwające obecnie w Stanach Zjednoczonych masowe i niekiedy groźnie przebiegające protesty w sprawie śmierci George\'a Floyda, który najprawdopodobniej poniósł ją w wyniku brutalnego zatrzymania przez policjanta. Prezydent odpowiedział, że widział nagranie z samego zatrzymania Floyda i jego zdaniem zachowanie funkcjonariusza w trakcie tego zatrzymania trzeba oceniać jednoznacznie i było ono niedopuszczalne. Śmierci czarnoskórego mężczyny można było uniknąć. Policjant powinien ponieść wobec tego konsekwencje.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowe fakty ws. katastrofy samolotu, którym leciała Anna Jantar. Ujawniono coś, czego nikt wcześniej nie wiedział
2. Wiadomo, kiedy dostaniemy bon turystyczny. Wicerzecznik partii rządzącej zdradził prawdę

"Nie mam wątpliwości, że tam powinno być realizowane postępowanie prokuratorskie i nie mam wątpliwości, że ten policjant absolutnie co najmniej przyczynił się do śmierci i powinna być prowadzona tam regularna sprawa prokuratorska" - powiedział Andrzej Duda podczas "Q&A" na Facebooku. "Ja też jestem tym ogromnie zbulwersowany, natomiast powinna być tam stosowana odpowiedzialność prawna" - przyznał prezydent.

Andrzej Duda w swojej odpowiedzi na zabójstwo Floyda podkreślił, że jest absolutnym przeciwnikiem wszelkich form przemocy czy nadużyć zarówno ze strony władz, jak i obywateli. "To nie jest tak, że właściwe jest odpowiedzenie przemocą na przemoc" - powiedział. "Potępiam wszelkie akty przemocy, chuligaństwa, wandalizmu, a niestety takie obrazy w USA widać - ta sytuacja jest wykorzystywana często po prostu do celów rabunkowych, widziałem sfilmowane sceny, jak sklepy są okradane - żaden uczciwy człowiek nie może czegoś takiego pochwalić" - dodał prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Remont domu lepiej zgłoś, inaczej mogą być kłopoty. Zanim zaczniesz, sprawdź czy nie grozi ci nawet 5 tys. zł kary
  2. Pożar tramwaju w centrum Warszawy. Ogromne utrudnienia, ruch był wstrzymany
  3. Grupa ludzi zgromadziła się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Co tam się dzieje?
  4. Wiadomości TVP wyciągnęły nagrania sprzed konferencji Trzaskowskiego. Nie mieści się w głowie, na czym kandydat na prezydenta został "przyłapany"
  5. Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów
  6. Systemy śledzenia wykorzystywane podczas pandemii mogą zostać z nami na dłużej. Eksperci ostrzegają

Źródło: Polsat News