Andrzej Duda. Zuma / SplashNews.com/East NewsŹródło: Zuma / SplashNews.com/East News

Andrzej Duda nadal zdetronizowany w ważnym rankingu. Polacy wybrali innego lidera

Andrzej Duda nie zajmuje już pierwszego miejsca w sondażu obrazującym zaufanie Polek i Polaków do poszczególnych przedstawicieli sceny politycznej. Wyniki mogą zaskakiwać.

Jak podaje portal polskieradio24.pl, z opublikowanego przez IBRiS dla Onetu sondażu wynika, że największym zaufaniem wśród obywateli naszego kraju może cieszyć się Łukasz Szumowski. Szef resortu zdrowia z wynikem 43,9 proc. przoduje stawce. Warto jednak zauważyć, że stracił 7,2 pkt proc. w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca.

Nieprzyjemne fakty z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego ujawnione. Wolałby ukryć prawdę?Nieprzyjemne fakty z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego ujawnione. Wolałby ukryć prawdę?Czytaj dalej

Andrzej Duda stracił zaufanie polskich obywateli

Dopiero drugie miejsce przypadło obecnie urzędującemu prezydentowi. Głowie państwa ufa 43,7 proc. respondentów. Warto zaznaczyć, że przed wybuchem pandemii to właśnie Andrzej Duda najczęściej trafiał na pierwszą pozycję. Na trzecim stopniu podium uplasował się Mateusz Morawiecki, na którego wskazało 40,9 proc. badanych.

Tuż za nimi znajduje się kandydat Koalicji Polskiej na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes PSL zdobył 37,2 proc. poparcia. Kolejne miejsce przypadło Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości ufa 34,8 proc. ankietowanych. Dodajmy, że w jego przypadku odnotowano wzrost wynoszący 6,4 pkt proc.

Co ciekawe, jak zauważa Onet, największym wzrostem zaufania może poszczycić się bezpartyjny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, który przesunął się w rankingu aż o pięć pozycji i obecnie notuje wynik na poziomie 32,7 proc., przy wzroście o 6,6 pkt proc.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szymon Hołownia odpowiada na hejt w bardzo kontrowersyjnych słowach. Czy tak powinien się zachowywać kandydat na prezydenta? (OPINIA)
2. Sejm przyjął zmiany w podatkach. Opozycja alarmuje, przekazanych zostanie zbyt dużo informacji o obywatelach

Następne miejsca zajmują kolejno: Borys Budka (27,7 proc.), Robert Biedroń (27,5 proc.), Małgorzata Kidawa-Błońska (27,3 proc.), Adrian Zandberg (26,9 proc.), Włodzimierz Czarzasty (16 proc.), Paweł Kukiz (15,2 proc.), Krzysztof Bosak (13,9 proc.), Jarosław Gowin (12,4 proc.) oraz Janusz Korwin-Mikke (4,8 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 29 kwietnia - 2 maja 2020 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1100 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemiolog w ostrych słowach krytykuje lockdown Polski. Drakońskie i niepotrzebne ograniczenia
  2. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  3. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  4. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  5. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Źródło: polskieradio24.pl / onet.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News