Andrzej Duda poinformował o rozpoczęciu akcji "kupuj świadomie produkt polski".
Źródło: wtv
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Kwietnia 2020

Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupy

Andrzej Duda zwołał specjalną konferencję prasową, na której poinformował o rozpoczęciu akcji "Kupuj świadomie produkt polski". Zaapelował, by wobec epidemii obywatele wspomogli przedsiębiorców, kupując polskie produkty żywnościowe.

Poprzez wideokonferencję prezydent spotkał się z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz przedstawicielami organizacji rolniczych. Zapowiedział projekt wsparcia polskich producentów wobec opanowującej kraj epidemii wirusa COVID-19.

– Rozmawialiśmy o potrzebach rolnictwa i poszczególnych branż. Produkcja rolna przeżywa czas kryzysowy w związku z pandemią koronawirusa. Głównie to problem z eksportem – powiedział.

Nowy, poranny raport Ministerstwa Zdrowia. Bilans ofiar śmiertelnych wciąż rośnieNowy, poranny raport Ministerstwa Zdrowia. Bilans ofiar śmiertelnych wciąż rośnieCzytaj dalej

Andrzej Duda: wybierajmy polskie produkty

– Rozpoczynamy akcję "Kupuj świadomie produkt polski". (...) Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów zwracali uwagę na to, gdzie wyprodukowane jest to, co kupują i aby starali się, mając do wyboru różne produkty, by ze sklepowych półek wybierać te produkty, które zostały wyprodukowane w naszym kraju – poinformował Duda.

Zaznaczył, że dzięki polskim rolnikom, nie musimy martwić się o to, że na naszym rynku zabraknie niezbędnych produktów. – Nasi rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe. Dzięki trudowi i pracy polskich rolników nie musimy się martwić, czy będzie żywność na polskim rynku, czy nie. Proszę pójść do sklepu i sprawdzić, ile żywności jest teraz dostępne – przekazał prezydent.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ponad 70-letnia staruszka miała zostać złapana przez policjantów na cmentarzu w Poznaniu. Przykra sytuacja
2. Babcia wyszła do sklepu, zostawiła wnuczka samego w domu. Złamała kwarantannę, teraz zapłaci ogromną karę

Akcja "Kupuj Świadomie Produkt Polski" zakłada m.in. wprowadzenie specjalnych oznaczeń dla polskich produktów oraz dedykowane dla sektora rolnictwa projekty. 

– Jeżeli kupujemy żywność, to zwracajmy uwagę, żeby to była żywność polska – apelował Duda podczas konferencji. – To wspiera rozwój naszej gospodarki, to wspiera walkę z kryzysem, to wspiera naszych przedsiębiorców – zaznaczył.

Opinię, że kupowanie polskiej żywności służy polskiemu rolnictwu oraz polskiej gospodarce, wyraził dziś także minister Ardanowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Czeka nas nakaz noszenia maseczek? Ministerstwo Zdrowia wskazuje nawet jakich
  3. Do Biedronki czy Lidla udaj się jak najszybciej. Niebawem może być niebezpiecznie
  4. Dyskretna, absurdalna cenzura w TVP. Wszystko wyszło na jaw
  5. Wybory odbędą się jednak latem? Przełomowe doniesienia SE w tej sprawie
  6. Wyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domu

Źródło: Polsat News / money.pl