Prezydent Andrzej Duda postanowił skomentować nieprzychylny komentarz wyborczyni. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 6 Stycznia 2021

Andrzej Duda wdał się w rozmowę ze swoją wyborczynią. "Proszę wziąć tabletkę na ciśnienie"

Powodem pojawienia się krytycznego względem Andrzeja Dudy komentarza była jego wypowiedź na temat kandydata na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Pani, która w przeszłości dwukrotnie oddała głos na kandydata PiS na prezydenta, wskazała, że jego słowa są zupełnym przeciwieństwem tego, czego wymaga od niego, jako od polityka, na którego oddała głos.

  • Prezydent na Twitterze odpowiedział na krytykujący jego słowa o kandydacie na RPO wpis
  • Andrzej Duda w rozmowie z Interią wskazał, że widziałby na tym stanowisku Jana Marię Rokitę
  • Wyborczyni prezydenta stwierdziła, że jego wypowiedź wyprowadziła ją z równowagi, na co Andrzej Duda zalecił jej wzięcie tabletki na ciśnienie

Na profilu Andrzeja Dudy na Twitterze można znaleźć wiele intrygujących wpisów. Wspomnieć wystarczy autorską "szesnastkę", nagraną w ramach akcji Hot16Challenge, zdjęcie prezydenta z fretką, czy tweet, w którym "zdiagnozował" zwierzę, jako oposa.

Sprawujący drugą kadencję Andrzej Duda wzbudzał zainteresowanie swoją aktywnością, również ze względu na komentarze zostawiane pod postami użytkowników Twittera. Tym razem polityk postanowił odpowiedzieć na komentarz krytykujący jego słowa w sprawie Jana Marii Rokity i ewentualnego objęcia przez niego posady Rzecznika Praw Obywatelskich.

Prezydent Andrzej Duda rozczarował swoją wyborczynię

Początkiem tej niecodziennej dyskusji była wypowiedź Andrzeja Dudy dla portalu Interia. Prezydent zapytany został o to kogo on, jako głowa państwa widzi w roli Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Prezydent nie ma kompetencji do wskazania takiego kandydata, ale mam taką swoją propozycję. Ktoś może uznać, że trochę nietypową czy zadziwiającą - powiedział w cytowanej przez Onet rozmowie dla Interii Andrzej Duda

Znaleźli sposób na obejście podatku cukrowego. Chcą kupować Coca-Colę jako coś całkowicie innegoZnaleźli sposób na obejście podatku cukrowego. Chcą kupować Coca-Colę jako coś całkowicie innegoCzytaj dalej

- Całkiem dobrym i wartym rozważenia kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich mógłby być Jan Maria Rokita - stwierdził prezydent czym wywołał, jak widać, dość spore zdziwienie wśród swoich wyborców. Na Twitterze pani Irena Szafrańska postanowiła we wpisie oznaczyć Andrzeja Dudę i skierować do niego kilka gorzkich słów.

- Czcigodny Prezydencie RP, nie po to dwukrotnie angażowałam się w Pańską kampanię wyborczą, by słuchać z Pańskich ust rzeczy, które mi podniosły ciśnienie. Z całym dla Pana szacunkiem ale JM Rokita budzi taką sympatię jak Adam Bodnar (pisownia oryginalna - przyp. red.) - kitowała w mediach społecznościowych wyborczyni. Zapewne ku jej zdziwieniu pod postem pojawiła się odpowiedź wywołanego do tablicy Andrzeja Dudy.

Prezydent nie zdecydował się na dyplomatyczną odpowiedź

Patrząc na komentarz Andrzeja Dudy, wiele osób mogło być zaskoczonych tonem, na jaki zdecydował się prezydent. Nie należy on bowiem do najbardziej zachowawczych, pozwalających na uniknięcie potyczki słownej.

- Szanowna Pani Ireno! Proszę wziąć tabletkę „na ciśnienie” i zapiąć pasy. Nikt nie obiecywał, że to będzie przejazd bryczką po Lublinie - napisał w odpowiedzi do postu pani Ireny Szafrańskiej prezydent. Na tym jednak wymiana zdań się nie zakończyła.

- Czcigodny Panie Prezydencie. Nie mogę zastosować się tym razem do Pańskiej prośbyby choć w każdych okolicznościach byłaby dla mnie rozkazem, gdyż cierpię na niedociśnienie. Z wyrazami szacunku należnego głowie państwa - odbiła piłeczkę pani Irena i tym razem Andrzej Duda nie postanowił już brnąć w dalsze słowne przepychanki.

Andrzej Duda

Źródło: Twitter.com/ISzafranska

Politycy nie mogą dogadać się w kwestii nowego RPO

Chociaż prezydent Andrzej Duda nie ma mocy sprawczej w kwestii wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich, to faktem jest, że od września politycy nie mogą dojść do porozumienia w kwestii nowej osoby na tym stanowisku. Popierana przez ponad tysiąc organizacji pozarządowych mecenas Zuzanna Rudzińska-Bluszcz nie jest ulubienicą Prawa i Sprawiedliwości, które dwukrotnie nie zdecydowało się oddać na nią głosu, mimo jej poparcia społecznego oraz braku własnego kandydata na to miejsce.

Adam Bodnar zakończył swoją kadencję we wrześniu, jednak zgodnie z przepisami dopóki nie zostanie wybrana jego następczyni, bądź następca kontynuuje on wykonywanie powierzonych mu obowiązków.

Źródło: Onet / Twitter.com @ISzafranska

Artykuły polecane przez redakcję WTV: