Andrzej Duda. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 2 Maja 2020

Szymon Hołownia przyjął wyzwanie do pojedynku Dudy. Sytuacja, jakiej nie było, wmieszany szef sztabu prezydenta

Andrzej Duda zmierzy się z Szymonem Hołownią? Z taką propozycją wyszedł szef sztabu urzędującego prezydenta Joachim Brudziński.

Michał Koboski ze sztabu Szymona Hołowni w niewybredny sposób wypowiedział się na temat formuły kampanii Andrzeja Dudy - Uwielbia debatować sam ze sobą - stwierdził. Ocenił również, że urzędujący prezydent zatrzymał się w 2015 roku oraz porównał wypowiedź z konwencji do wielogodzinnych wystąpień sekretarzy KC PZPR.

Zaskakujące wyniki nowego sondażu. PiS na niespodziewanej pozycji, dlaczego?Zaskakujące wyniki nowego sondażu. PiS na niespodziewanej pozycji, dlaczego?Czytaj dalej

Andrzej Duda nie bierze udziału w debatach

Kobolski nie musiał długo czekać na odpowiedź. Odpisał mu Joachim Brudziński, szef sztabu PAD: - "Niech Pan Hołownia stanie przed kamerą i zamiast złośliwostek i dowcipów, które wymieniał z Panem Prokopem, przedstawi z głowy swój program tak jak prezydent Andrzej Duda" - napisał. Wywołany do tablicy kandydat potraktował to jako propozycję debaty i ją przyjął: - "Pojedynek 1:1 z Andrzejem Dudą na programy przed kamerami? Kandydat Duda wreszcie nie ucieka, chce rozmawiać? Wyzwanie Joachima Brudzińskiego - przyjęte"- napisał w odpowiedzi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Minister rozwoju znowu o zasiłku. Kontempluje o pieniądzach Polaków, może dotyczyć każdego
2. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

Niestety Brudziński szybko zaczął się wycofywać rakiem ze swoich słów. Postanowił zakpić z przeszłości Hołownii i zaproponował, żeby ten najpierw zmierzył się w debacie z Marcinem Prokopem, współprowadzącym Mam Talent w telewizji TVN. - "Czekam, kiedy pan Szymon, tak jak dziś Andrzej Duda, przedstawi z głowy (bez promotera) swój program. Podkreślam, program! Nie złośliwości i dowcipy z TVN" - odpowiedział na Hołownia, a wtórował mu Michał Kobosko - "Proszę nie uciekać teraz w panice panie pośle i nie opowiadać o swoich wrażeniach z oglądania TVN. Termin rzucony, a czas płynie: tik - tok, tik - tok...".

Nie wiadomo, czy sztaby dojdą do porozumienia i będziemy mogli obejrzeć debatę tych dwóch kandydatów. Na razie Andrzej Duda zadeklarował tylko udział w debacie organizowanej przez jego przyjaciół z telewizji rządowej, wcześniej konsekwentnie ignorując zaproszenia do debaty Newsweeka oraz RMF FM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  3. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  4. Czy sklepy będą zamknięte 2 i 3 maja? Zakaz handlu, kiedy?
  5. Ratownik medyczny z mazowieckiego pogotowia był zakażony. Niestety nie żyje
  6. Zabójca nastoletniej Kornelii nie miał litości. Właśnie on doprowadził do niewyobrażalnej tragedii
  7. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych

Źródło: Twitter